РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000830594<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Sobchenko T. 
Choice of blended learning models for higher pedagogical education students = Вибір основних моделей змішаного навчання студентів вищої педагогічної освіти / T. Sobchenko // Фіз.-мат. освіта. - 2021. - № 2. - С. 17-21. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Розвиток інформаційних і комп'ютерних технологій відбувається досить стрімко. Реалії сьогодення такі, що заклади вищої освіти мають упроваджувати нові та ефективні методики та технології навчання, які будуть сприяти підвищенню якості освіти. Актуальним є широкомасштабне впровадження онлайн-технологій, різноманітних моделей змішаного навчання, що призводить за собою грунтовні зміни у підходах до організації навчання у закладах вищої освіти та в кожній дисципліні, зокрема ролі аудиторних занять та ефективності його проведення. Для вирішення поставленої мети застосовано в комплексі такі теоретичні методи дослідження: аналіз педагогічної літератури, систематизація та узагальнення досліджень учених - для зіставлення різних підходів щодо реалізації моделей змішаного навчання студентів вищої педагогічної освіти. Аналіз педагогічної літератури та проведених досліджень надав змогу розкрити поняття "змішане навчання". На основі наявних вітчизняних і зарубіжних праць розглянуто існуючі моделі змішаного навчання. Проаналізовано моделі змішаного навчання, які доцільно використовувати під час вивчення педагогічних дисциплін у закладі вищої педагогічної освіти, а саме "Flipped Model" (Модель перевернутого навчання), "Rotation Model" (Ротаційна модель), "Lab Rotation Model" (Модель зміни лабораторій). Визначено переваги використання моделей змішаного навчання, моделі перевернутого навчання для викладачів і для студентів. Встановлено, що проблема впровадження моделей змішаного навчання є досить актуальною та цікавить багатьох як науковців так і практиків. Існує досить широкий спектр моделей змішаного навчання, вміле застосування та поєднання яких, робить навчальний процес цікавим, сучасним і свідомим, а роботу студентів продуктивною, активізує навчально-пізнавальну діяльність здобувачів вищої освіти, мотивує, привчає як до самостійної так і до роботи в команді, сприяє розвитку творчих здібностей, дослідницьких умінь. А це, своєю чергою, сприятиме розширенню діапазону можливостей навчання та реалізації активних форм і методів навчання. Зазначено, що моделі "Flipped Model" (Модель перевернутого навчання), "Rotation Model" (Ротаційна модель), "Lab Rotation Model" (Модель зміни лабораторій) та інші є апробованими у технічних закладах освіти, а також у викладанні точних наук ("Фізика", "Математика") тоді, як у педагогічних закладах вищої освіти, особливо у підготовці майбутніх педагогів гуманітарних спеціальностей ця проблема вимагає більш глибокого вивчення та, можливо, модифікації існуючих моделей.



Шифр НБУВ: Ж101424 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського