РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000830599<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Івашина Ю. К. 
Енергетичний підхід до описання процесів і розв'язування задач електрики / Ю. К. Івашина, В. Т. Ковальчук, Н. В. Куриленко // Фіз.-мат. освіта. - 2021. - № 2. - С. 46-50. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Завдяки універсальності закону збереження енергії енергетичний підхід можна застосовувати при описанні всіх фізичних процесів і розв'язуванні задач. Мета роботи - розкриття переваг і недоліків енергетичного підходу при описі фізичних процесів і розв'язуванні задач електрики. Використано задачний метод: визначалася внутрішня сила, яка виникає в плоскому конденсаторі за зміни взаємного положення пластин на основі енергетичного та динамічного підходів, робота цієї сили та зміна енергії конденсатора для випадків його підключення та відключення від джерела струму. Обгрунтовано природу різних сил, які діють всередині конденсатора. У випадку відключеного від джерела зарядженого конденсатора внутрішня сила - це пондемоторна сила притягування різнойменно заряджених пластин. При підключені конденсатора до джерела струму сила дії поля конденсатора має дві складові, які обумовлені зміною заряду та зміною ємності. Зроблено висновок, що енергетичний підхід, як феноменологічний і макроскопічний, надає змогу достатньо просто визначати внутрішні сили, які діють в системі, їх роботу та зміну енергії системи, але не розкриває природу цих сил і механізм їх дії. Застосування динамічного методу надає змогу не тільки визначити сили, що діють в системі, а й розкрити їх природу та механізм дії. Проте, такий підхід вимагає більш глибокого проникнення в суть фізичних явищ і процесів і його не завжди можна застосувати внаслідок неможливості, або складності визначення сили та її залежності від змін у системі.


Індекс рубрикатора НБУВ: В331

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101424 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського