РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000830652<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Горбатовська Н. В. 
Ефективність використання лікувально-профілактичного комплексу у вагітних жінок з запальними захворюваннями пародонту на тлі хронічного гастриту та анемії / Н. В. Горбатовська, І. К. Новицька // Вісн. стоматології. - 2023. - 48, № 2. - С. 14-18. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета дослідження - клінічне вивчення впливу лікувально-профілактичного комплексу цілеспрямованої місцевої дії на тканини пародонту у вагітних з хронічними гастритами на тлі анемії. В дослідженнях приймали участь жінки II триместру вагітності (17 тижнів), які були поділені на три групи. Першу та другу групи склали особи з запальними та запально-дистрофічними захворюваннями тканин пародонту, у яких діагностовані хронічні гастрити на тлі анемії. Третю групу склали вагітні жінки без соматичної патології, з анемією. В I-й та II-й групі жінки знаходились в санаторії, використовували призначений комплекс на протязі трьох місяців, та відвідували стоматологічний кабінет кожного тижня. В II-й групі був призначений гель для ротової порожнини "Золех", який включає золототисячник, ехінацею та шавлію, та рандомні засоби гігієни. В III-й групі жінки використовували звичайні для них засоби гігієни ротової порожнини. Усім трьом групам провели професійну гігієну ротової порожнини. Та всім жінкам був призначений сироп "Тівортін". Ефективність проведеного лікування оцінювали за допомогою об'єктивних пародонтальних індексів та функціональної проби. Оцінку гігієнічного стану ротової порожнини проведено з використанням індексів Green-Vermilion та Silness-Loe. При первинному пародонтологічному огляді вагітні жінки всіх трьох груп пред'являли скарги переважно утворення на кровоточивість, почуття дискомфорту в яснах, іноді біль. Більшість висувала скарги на неприємний запах з ротової порожнини та швидке нальоту та каменю. При об'єктивному обстежені жінок I-ї та II-ї груп встановлено, що потреба в пародонтологічному лікуванні у них в 2 рази вище ніж у жінок III-ї групи, показники проби Шилєра-Писарєва свідчать про наявність хронічного запалення. Висновки: розроблений лікувально-профілактичний комплекс надав вираженого терапевтичного впливу на тканини пародонта у вагітних жінок з хронічним катаральним гінгівітом на тлі хронічного гастриту та анемії, за рахунок зниження кровоточивості на 31,5 %, утворення зубного каменю на 14,3 %, індексу РМА на 46,6 %; усі вагітні жінки потребують професійного стоматологічного супроводу протягом всієї вагітності, так як гормональні зміни впливають на розвиток катарального гінгівіту, а наявність захворювань шлунково-кишкового тракту ускладнюють його.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.661.21-5 + Р716.216.413.201.1 + Р716.216.411.033

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського