РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000830656<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пахлеванзаде В. А. 
Порівняльна характеристика стану твердих тканин зубів після вибілювання і застосування лікувально-профілактичного комплексу / В. А. Пахлеванзаде // Вісн. стоматології. - 2023. - 48, № 2. - С. 35-39. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета дослідження - розробка лікувального комплексу, сприяючого зниженню больової чутливості зубів після вибілювання і що чинить мінералізуючу дію, а також вивчення його клінічної ефективності. Всього в дослідженнях взяли участь 20 людина у віці від 18 до 27 років, яким проводили вибілювання зубів. Для вибілювання застосовували відбілюючий гель на основі перекису карбаміду з вмістом фтору: гель Opalescence PF 35 % Regular. З 20 осіб, яким проводили вибілювання зубів, у 18 (90 %) з них з'явилася гіперчутливість зубів. Холод, гарячіше, солодке, кисле викликало больову реакцію. При цьому більшість пацієнтів пред'являли скарги на холод (12 осіб, 60 %) і кисле (7 осіб, 35 %). Реакція на солодке була зафіксована у 1 людини (5 %), а на кисле - у 3-х осіб (15 %). Усім пацієнтам із скаргами на підвищену чутливість зубів був запропонований лікувальний комплекс, спрямований на зниження гіперестезії. При призначенні лікувального комплексу виходили їх 2-х позицій: зниження чутливості зубів за рахунок призначення препаратів, сприяючих швидкої закупорки дентинних канальців, а також застосування засобів, стимулюючих салівацію з метою збільшення змісту в слині кальцію і фосфатів, що беруть участь в ремінералізації зубів. Лікування трьохетапне. На першому етапі (2 - 3 дні) призначалися десенсітайзери для зниження інтенсивності гострого болю, зокрема, Saturol D (виробник Україна). На другому етапі були призначені: ремінералізуюча зубна паста ApaCare, яка містить медичний гідроксиапатит, який виконуючи функцію рідкої емалі ремінералізує і відновлює тверді тканини зуба щодня. На 3-му етапі на зуби наносили лак, що містить фтор. Дослідження показали, що після застосування лікувального комплексу показники чутливості знизилися по відношенню до початкового рівня на 81 і 90 %, збільшилося кількість осіб з високою кислотостійкістю емалі (61 %); кількість осіб з мінімальними показниками салівації зменшилося майже в 3 рази.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р667

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського