РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000830668<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Фастовець О. О. 
Досвід інтегрованого підходу в симуляційному навчанні на кафедрі ортопедичної стоматології / О. О. Фастовець, О. А. Кривчук, С. С. Кобиляк // Вісн. стоматології. - 2023. - 48, № 2. - С. 105-110. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета дослідження - узагальнити досвід застосування інтегрованого підходу в симуляційному навчанні здобувачів вищої освіти другого рівня для формування спеціальних компетентностей на кафедрі ортопедичної стоматології Дніпровського державного медичного університету. З огляду на те, що оволодіння практичними навичками не забезпечує набуття фахових компетентностей та розвиток "клінічного мислення", запропоновано при викладанні ортопедичної стоматології поєднане застосування симуляційної технології з кейс-методом. Сутність інновації в тому, що здобувач перед тим, як провести маніпуляцію на фантомі, повинен проаналізувати надані йому дані клінічного та додаткових досліджень, поставити діагноз, провести диференційну діагностику та розробити план лікування захворювання, до того ж визначити очікувані результати, прогноз та розробити заходи реабілітації та вторинної профілактики. При цьому характер оперативних втручань на фантомах визначатимуть надані клінічні дані. Визначено, що найбільш ефективним різновидом "case-study" при застосуванні інтегрованого підходу є "сase-situation" із використанням структурованих повних кейсів. Тоді як короткі кейси можна застосовувати під час контрольних заходів для найбільш об'єктивної оцінки рівня набутих компетентностей. На кафедрі складені базові комплекти кейсів для студентів 3-5 курсів за тематикою незнімного та знімного зубного протезування, а також щелепно-лицевої ортопедії. Описано методику формування спеціальних компетентностей у здобувачів освіти дозволяє вирішити питання тематичного прийому хворих. Протягом циклу студент має можливість попрацювати зі своїм "віртуальним хворим", здійснивши усю низку клінічних маніпуляцій. Окрім того, робота в зуботехнічній лабораторії, зокрема з CAD/CAM обладнанням, дозволяє йому повністю відтворити лабораторні етапи виготовлення типових зубних протезів, як наслідок, скласти цілісне уявлення про технологію зубного та щелепно-лицевого протезування. Висновки: застосування інтегрованих навчальних вправ, складених на основі кейс-методу із застосуванням симуляційного обладнання, що передбачають надання даних анамнезу, зовнішнього огляду, результатів додаткових методів дослідження з імітацією клінічної ситуації в порожнині рота на фантомі, дозволяє підвищити рівень набутих спеціальних компетентностей. Розроблена методика робить можливою не тільки прикладну підготовку, а й забезпечує набуття навичок формулювання діагнозу та складення плану комплексного стоматологічного лікування й профілактики вторинних ускладнень, зокрема із застосуванням ортопедичних методів. В цілому, інтегрований підхід дозволяє розвиток як мануальних, так й аналітичних навичок, тобто здатності здобувачів до критичного мислення під час проведення стоматологічних втручань, необхідного для їх майбутньої практичної діяльності.



Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського