РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000830676<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Терешина Т. П. 
Стан функціональної активності слинних залоз і чинників неспецифічного захисту порожнини рота у дітей 12 - 13 років, що страждають хронічним катаральним гінгівітом / Т. П. Терешина, Е. Л. Заградська, Е. Г. Рябченко, О. В. Кірічек, В. В. Максименко // Вісн. стоматології. - 2023. - 48, № 2. - С. 161-164. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчення стану ясен, швидкості салівації і чинників неспецифічного захисту порожнини рота у дітей пубертатного віку, що страждають хронічним катаральним гінгівітом (ХКГ), і виявленні взаємозв'язку між цими показниками. Всього було обстежено 48 дітей 12 - 13-річного віку, з них 20 - з інтактним пародонтом і 28 дітей, що страждають ХКГ. У дітей вивчали стан ясен (РМА), швидкість салівації і показники неспецифічного захисту - лейкоцитарний і епітеліальний. Дослідження проведено в порівняльному аспекті: діти з інтактним пародонтом і діти із запаленням ясен. Встановлено, що поширеність і інтенсивність запального процесу в групі "інтактні" була незначна і захоплювала лише окремі локальні ділянки ясенного сосочка. У дітей 2-ої групи поширеність запалення була висока (44 %) - майже у половини зубного ряду виявлено запалення. Що стосується інтенсивності запалення, то рівень запалення наближався до максимально можливого показника - 3. Рівень салівації у спокої і при роздратуванні у дітей як з інтактним пародонтом, так і з гінгівітом, був значно нижчий нормальних значень, але при цьому у дітей з гінгівітом гіпосалівація виражена була більше. У хлопчиків рівень салівації був дещо вищий, ніж у дівчаток. Зроблено висновок, що зниженню функціональної активності слинних залоз сприяє гормональний дисбаланс, що спостерігається у дітей пубертатного віку. При цьому механізм порушення салівації у дітей пубертатного віку обумовлений, в першу чергу, порушенням утворення слини. На користь цього припущення свідчить той факт, що у дівчаток, у яких статеве дозрівання настає дещо раніше, показники салівації нижчі. Вивчено важливі показники неспецифічної реактивності порожнини рота - міграцію лейкоцитів і злущування епітелію в ротовій порожнині. Дослідження показали, що у дітей з гінгівітом при порівнянні з показниками дітей з інтактним пародонтом виявлений більш високий вміст лейкоцитів і епітеліальних клітин в ротових змивах. При розгляді показників кожної дитини з групи з інтактним пародонтом максимальний зміст лейкоцитів в ротових змивах був в межах 458 тис. в 1 мл, у дітей же з гінгівітом злущування 856 тис. в 1 мл, тобто майже в 2 рази більше.



Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського