РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000830709<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Babushko S. 
Humanitarian mission of local history museums in the society: Ukraine's experience = Гуманітарна місія краєзнавчих музеїв у суспільстві: досвід України / S. Babushko, R. Mankovska, M. Solovei, L. Solovei // Краєзнавство. - 2022. - № 1/2. - С. 40-46. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

Краєзнавчі музеї відіграють надзвичайно важливу роль у сучасному суспільстві. Мета статті - дослідження того, як краєзнавчі музеї в Україні реалізують функцію гуманітарного розвитку місцевих громад. Наголошено на ролі музею у всебічному розвитку суспільства. Досліджено сайти 160 краєзнавчих музеїв України та провели бесіди з музейними працівниками щодо особливостей формування експозиційного наповнення краєзнавчих музеїв, напрямів їх співпраці з місцевою громадою та ефективних форм комунікації з нею. У результаті виявилося, що традиційного підходу недостатньо для того, щоб зробити зміст музейної експозиції потужним освітнім і культурним інструментом, де людина є центральною фігурою. Сучасна музейна експозиція потребує інноваційного підходу з урахуванням потреб та зацікавленостей відвідувачів. Визначені нові шляхи створення гуманістичного контенту, який може розвивати дружнє соціокультурне середовище. На прикладах викладено та описано їх основні особливості. Визначено можливі диспропорції у формуванні краєзнавчого музейного контенту в Україні. Їх ліквідація розглядається як шлях значного посилення соціогуманітарної місії краєзнавчих музеїв у суспільстві. Узагальнено, що краєзнавчі музеї активно впливають на формування соціогуманітарного простору регіону, виступають інтелектуально-просвітницькими та культурно-комунікаційними центрами громади, дієвим механізмом її соціокультурних перетворень. Застосовуючи поліфункціональний потенціал краєзнавчого музейного закладу: науково-дослідницький, просвітницький, культурно-естетичний, економічний, громада спроможна здійснити соціально-гуманітарні трансформації та продуктивно розвиватися.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д891

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21140 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського