РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000830740<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Опірський І. 
Сучасні можливості використання технології блокчейн у системі освіти / І. Опірський, В. Балацька, В. Побережник // Безпека інформації. - 2023. - 29, № 3. - С. 138-146. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Технологія блокчейн традиційно привертає увагу за рахунок потенціалу революціонізувати різні галузі - передусім фінанси та управління ланцюжками постачання. Про освіту в даному контексті говорять рідко, однак і в ньому є, що трансформувати, наприклад, сертифікацію, видачу дипломів, атестатів. При цьому блокчейн у сертифікації - це не просто підтвердження знань та академічної чистоти, а про новий підхід через створення системи зберігання та розподілу інформації про результати навчання. Досліджено потенційне застосування технології блокчейн в освітньому секторі, з акцентом на унікальні випадки використання, пов'язані з курсами, платіжками, іспитами та кваліфікаціями. Смарт-контракти це самодостатні контракти із заздалегідь визначеними умовами. Ці контракти працюють у мережі блокчейн, усуваючи потребу в посередниках і забезпечуючи довіру, прозорість та автоматизацію. В освітньому секторі смарт-контракти можуть впорядкувати адміністративні процеси, підвищити безпеку та забезпечити послідовний облік досягнень. Вони розширюють можливості як учнів, так і навчальних закладів, надаючи децентралізовану платформу для навчання, оцінювання та сертифікації. Мета статті - дослідження можливостей та перспективи використання технології блокчейн та смарт-контрактів у науці та освіті.



Шифр НБУВ: Ж100841 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського