РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000830799<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ратов Б. Т. 
Вплив вмісту добавки CrB2 на структуру, механічні та експлуатаційні властивості композиційних алмазовмісних матеріалів Cалмаз - (WC - Co), сформованих методом плазмово-іскрового спікання / Б. Т. Ратов, В. А. Мечник, Е. С. Геворкян, В. М. Колодніцький, М. О. Бондаренко, А. Е. Куттибаєв, С. К. Муратова, Д. Л. Користишевський // Надтверді матеріали. - 2023. - № 3. - С. 3-20. - Бібліогр.: 51 назв. - укp.

Досліджено структуру, механічні (твердість Н, модуль пружності Е, оціночні параметри для визначення опору матеріалу пружній Н / Е та пластичній Н<^>3 / Е<^>2 деформаціям, межі міцності за згину Rbm та стиску Rcm) властивості, а також здатність твердосплавної матриці утримувати алмазні зерна від їх випадіння, композиційних алмазовмісних матеріалів (КАМ) Cалмаз - WC - Co - CrB2 від концентрації дибориду хрому (в інтервалі від 0 до 10 % (за масою)), сформованих методом плазмово-іскрового спікання. Встановлено, що введення добавки CrB2 у концентрації 4 % (за масою) у склад 25Cdiamond - 70,5 WC - 4,5C приводить до збільшення границь міцності на згин Rbm (від <$E 2040~symbol С~20> до <$E 2375~symbol С~50> МПа) та стиснення Rcm (від <$E 5100~symbol С~30> до <$E 5650~symbol С~70> МПа), оціночних параметрів для визначення опору пружній Н/Е (від 0,043 до 0,051), і пластичній Н<^>3 / Е<^>2 (від <$E 0,062~symbol С~0,0040> до <$E 0,080~symbol С~0,0070> ГПа) деформаціям. Подальше підвищення концентрації CrВ2 (до 10 % (за масою)) у зразку призводить до поступового зменшення границь міцності на вигин Rbm (до <$E 1840~symbol С~80> МПа) і стиску Rcm (до <$E 5100~symbol С~100> МПа) за підвищення параметрів Н/Е (до 0,054) та Н<^>3 / Е<^>2 (до 0,088 ГПа). Запропоновано як критерій для оцінки здатності твердосплавної матриці утримувати алмазні зерна від випадіння використовувати стан рельефу поверхні зламу зразка КАМ. За такої умови рельєфна поверхня алмазу вказує на сильне зчеплення алмазних зерен із твердосплавною матрицею. Руйнування зразка КАМ по межі розділу алмаз-матриця свідчить про слабке зчеплення алмазних зерен з твердосплавною матрицею, що знижує експлуатаційні характеристики таких КАМ. Показано, що зазначених механічних та експлуатаційних властивостей спечених зразків КАМ можна досягати за рахунок додавання 4 % (за масою) CrВ2 до складу КАМ, що дозволяє зменшити інтенсивність росту зерен WC. І як наслідок, сформувати однорідну дрібнозернисту мікроструктуру твердосплавної матриці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л46

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14159 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського