РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000830805<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лавріненко В. І. 
Опорна крива профілю шорсткої поверхні, отриманої під час алмазно-абразивної обробки, як один з факторів її тримальної здатності / В. І. Лавріненко // Надтверді матеріали. - 2023. - № 3. - С. 77-86. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено показники шорсткості і опорну криву профілю, що лежать в основі теорії контактної взаємодії шорстких поверхонь. Показано, що чим більшим є показник відносної опорної довжини профілю tp (від 20 до 50 % Rmax), тим більшою буде тримальна здатність поверхні та її наповненість оброблюваним матеріалом. Показано, що плазмовий вплив середньої потужності, коли не відбувається оплавлення оброблюваної поверхні, позитивно впливає на неї. Плазмовий вплив з оплавленням погіршує як висотні показники мікронерівностей, так і тримальну здатність поверхні. Доведено, що одночасне застосування в кругах зерен компактів і алмазних зерен дозволяє досягти зниження шорсткості обробленої поверхні і отримати специфічний профіль мікронерівностей поверхні з підвищеною наповненістю, збільшеною тримальною здатністю та з утворенням так званих "мастильних кишень".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж613

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14159 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського