РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000830830<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Білик Ж. І. 
Розвиток дослідницької компетентності у майбутніх вчителів предмета "Основи здоров'я" із застосуванням STEАM-технології / Ж. І. Білик, Є. Б. Шаповалов, В. Б. Шаповалов // Наук. зап. Малої акад. наук України : зб. наук. пр.. - 2023. - № 1. - С. 18-26. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Важливим завданням сучасної школи та педагогічного закладу вищої освіти є формування дослідницької компетентності. Це поняття не має усталеного загальноприйнятого трактування. Одні вчені вкладають у це поняття знання, вміння, навички і досвід, необхідні для виконання досліджень, а інші - власне діяльність, психологічну готовність до такої діяльності. Оскільки STEАM передбачає навчання через дослідження, то гіпотетично саме ця технологія сприяє формуванню дослідницької компетентності. Ступінь сформованості дослідницької компетентності в учнів та вчителів експериментальних груп до проведення STEАM-заняття і після нього визначали за критерієм Спірмена. Продемонстровано, що проведене STEАM-заняття для учнів сприяє розвитку практичних вмінь користування лабораторним обладнанням, а отже, і дослідницької компетентності (обидва експерти поставили максимальну кількість балів - 5). Коефіцієнт Спірмена в цьому разі становив 0,5 бала. В експерименті з учителями коефіцієнт Спірмена дорівнював 0,8, що свідчить про доцільність проведення занять з використанням STEАM під час викладання курсу основ здоров'я в дев'ятих класах для розвитку дослідницької компетенції учнів і вчителів. Стаття присвячена формуванню здоров'я збережувальної компетентності із застосуванням STEАM для тренінгів учнів восьмих класів щодо питання шкідливого впливу татуювання. Виявилося, що бажання мати тату зменшилося на 33 % в експериментальній групі, де проводився тренінг, і на 27 % в експериментальній групі, де проводилося заняття із застосуванням STEАM. А от розуміння небезпеки татуювання в групі, де проводилося STEАM-заняття, покращилося на 79,6 %, а серед учасників тренінгів - на 62 %. Отже, застосування STEАM сприяє формуванню здоров'язбережувальної та дослідницької компетентностей і в учнів, і у вчителів.



Шифр НБУВ: Ж74206 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського