РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000830832<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Водоп'ян Н. І. 
Створення цифрового освітнього середовища для проведення дистанційного біологічного практикуму / Н. І. Водоп'ян // Наук. зап. Малої акад. наук України : зб. наук. пр.. - 2023. - № 1. - С. 38-46. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

З огляду на те, що успішне засвоєння біологічних понять залежить від поєднання теоретичних знань з практичною діяльністю, чого важко досягти в умовах дистанційного навчання, у статті описано засоби створення хмаро-орієнтованого освітнього середовища та алгоритм проведення дистанційного біологічного практикуму. Навчальні програми загальноосвітніх шкіл з предметів природничо-математичного та технологічного циклу мають експериментальну компоненту, яку можна реалізувати через виконання лабораторних та практичних робіт учнями. Використання самостійного навчального експерименту у дидактичному процесі з природничих наук є психолого-педагогічно обгрунтованим та підтвердженим освітньою практикою. Для успішного дистанційного навчання з біології необхідно діяти за певним алгоритмом, що передбачає використання різноманітних інформаційних засобів та платформ для дистанційного навчання: аудіовізуальних засобів, інформаційно-комунікаційних технологій, приладів та устаткування для демонстраційних експериментів, навчально-методичних матеріалів тощо. Першим кроком підготовки до біологічного дистанційного практикуму є вибір платформи для дистанційного навчання, яка має бути зручною для використання та мати можливості для проведення відеоконференцій, завантаження навчального матеріалу, завдань та інших ресурсів. Учні повинні мати доступ до необхідних матеріалів, зокрема до підручників, додаткових посібників, відеоуроків та інших ресурсів, які допоможуть їм опанувати теоретичні знання. Для виконання практичних робіт учні можуть використовувати спеціальні симулятори, віртуальні лабораторії та інші онлайн-інструменти. Наведено приклади практичних робіт для 10 класу та засобів їх реалізації в дистанційному форматі. Отже, дистанційне навчання з біології може бути ефективним за умови використання відповідних інформаційних засобів та платформ для дистанційного навчання.



Шифр НБУВ: Ж74206 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського