РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000830844<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kuzmenko O. S. 
Structural-functional model of teaching physical and technical disciplines based on STEM education: the aspect of transdisciplinarity = Структурно-функціональна модель навчання фізико-технічних дисциплін на засадах STEM-освіти: аспект трансдисциплінарності / O. S. Kuzmenko, V. B. Demianenko, I. M. Savchenko, V. M. Demуanenko // Наук. зап. Малої акад. наук України : зб. наук. пр.. - 2023. - № 2. - С. 39-51. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Розвиток інноваційності впливає на модернізацію вищої освіти, зокрема технічної, в контексті STEM-освіти. Відзначено, що модернізація вищої освіти в Україні потребує врахування загальних тенденцій розвитку систем вищої освіти у контексті глобалізаційних та євроінтеграційних процесів. Обгрунтовано доцільність структурно-функціональної моделі навчання фізико-технічних дисциплін на засадах STEM-освіти в умовах трансдисциплінарності. Установлено, що зміна в сфері вищої освіти, зокрема технічної, з урахуванням розвитку STEM-освіти передбачає перегляд концепції підготовки спеціалістів у кожній конкретній галузі діяльності, тому модернізація змісту освіти вимагає оновлення навчально-методичної бази (цілей, змісту, методів, форм і засобів), через яку надалі буде здійснюватися реалізація сучасних інноваційних підходів. Дістала розвитку експериментальна складова вивчення фізичних явищ за рахунок збільшення кількості різних видів дослідів (кількісних і якісних) у фізичному експерименті з використанням STEM-технологій (нові фізичні комплекти, ІКТ, 3-D моделювання та ін.). З урахуванням сучасних тенденцій та основних напрямів удосконалення освітнього процесу з метою ефективного ознайомлення студентів із основами фізики створена методика навчання фізико-технічних дисциплін, що потрібно для подальшого вивчення дисциплін професійного напряму. Ця методика повинна бути спрямована не тільки на якісне, науково й методично обгрунтоване викладання, що забезпечується навчальною діяльністю викладача, а й головним чином на активізацію самостійної навчально-пошукової діяльності студентів. Повинна розвивати й стимулювати інтерес до пізнання та розуміння фізики, до застосування цієї науки для пояснення явищ і процесів мікросвіту й навколишнього світу загалом і давати студентам дієву систему знань, умінь і навичок та формувати природничо-науковий світогляд. Результати проведеного порівняльного експерименту з виявлення ефективності запропонованої методики навчання фізико-технічних дисциплін у контексті STEM-освіти показали, що рівень сформованості фізичних знань, умінь і навичок здобувачів вищої освіти у контрольних групах є нижчим від відповідного рівня в експериментальних групах. Зазначено, що розроблена методика навчання фізико-технічних дисциплін в умовах розвитку STEM-освіти є ефективнішою, ніж існуюча.



Шифр НБУВ: Ж74206 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського