РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000830859<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рудакова Т. В. 
Відкриті наукові дані: аналітика європейських і національних стандартів щодо якості, інтероперабельності та безпеки / Т. В. Рудакова, Є. Б. Шаповалов, Т. К. Кузнецова, С. С. Жарінов // Наук. зап. Малої акад. наук України : зб. наук. пр.. - 2023. - № 3. - С. 70-80. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Проаналізовано європейські та національні стандарти стосовно якості, інтероперабельності та безпеки даних у розрізі відкритих наукових даних. На сьогодні в Європейському Союзі на законодавчому рівні є прогресивні напрацювання щодо якості, інтероперабельності та безпеки відкритих даних, зокрема наукових, - це стандарти ISO, директиви, рекомендації, керівні принципи, регламенти тощо. Проте національні законодавчі норми здебільшого стосуються сфери інтероперабельності та безпеки відкритих даних. Щодо інтероперабельності даних Законом України "Про доступ до публічної інформації" передбачено публічну інформацію надавати у формі відкритих даних за замовчуванням (open by default), при цьому дані досліджень (відкриті наукові дані) не належать до сфери його дії. Для забезпечення управління, інформаційної безпеки та захисту інформації урядом заплановано впровадження стандартів ISO 20000, ISO 27001 у сфері управління дослідницькими інфраструктурами та захисту інформації у сфері досліджень. Потрібно зауважити, що в розпорядженні Кабінету Міністрів України № 892 р "Про затвердження національного плану щодо відкритої науки", як і в інших постановах, основний акцент зроблено на інтероперабельності та забезпеченні безпеки відкритих наукових даних. На підставі порівняння європейської нормативної бази з національною нами запропоновано внести зміни в закони України: "Про доступ до публічної інформації", зокрема про доступ до даних досліджень, "Про інформацію", "Про науково-технічну інформацію", "Про наукову і науково-технічну діяльність", зокрема про те, що всі наукові публікації, отримані в результаті досліджень, які фінансуються державою, мають бути у відкритому доступі. Крім того наголошено на імплементації стандарту ISO/IEC 25012:2008 "Модель якості даних" та необхідності розроблення практичного посібника з отримання якісних даних.



Шифр НБУВ: Ж74206 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського