РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000830863<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kuzmenko O. S. 
The fundamentality of the laws of innovation processes in the educational ECO environment: the aspect of teaching physics on the basis of STEM = Фундаментальність законів інноваційних процесів в освітньому екосередовищі: аспект навчання фізики на засадах STEM / O. S. Kuzmenko, I. M. Savchenko, V. B. Demianenko, Ya. V. Savchenko // Наук. зап. Малої акад. наук України : зб. наук. пр.. - 2023. - № 3. - С. 114-125. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

В результаті дослідження виокремлено та проаналізовано основні напрями нововведень в освітній діяльності закладів вищої освіти в контексті розвитку інновацій, зокрема STEM-освіти. Визначено, що розвиток інноваційності впливає на модернізацію вищої освіти, зокрема технічної, в контексті STEM-освіти. З'ясовано, що розвиток та впровадження STEM-освіти як складової інноваційності впливає на модернізацію методики навчання фізики у технічних ЗВО. Ця модернізація потребує врахування загальних тенденцій розвитку психолого-педагогічних аспектів вищої освіти у контексті глобалізаційних та євроінтеграційних процесів. Розглянуто основні закономірності та умови функціонування інноваційних освітніх процесів у технічних закладах вищої освіти. Проаналізовано та виокремлено поняття міждисциплінарності та рівні інтеграції наукового знання: інтрадисциплінарний, інтердисциплінарний, супрадисциплінарний, трансдисциплінарний. Результатом інноваційного процесу є перетворення нових видів і способів людської життєдіяльності на соціально-культурні норми та зразки, які забезпечують їх інституційне оформлення, інтеграцію й закріплення в культурі суспільства. Нове знання, що виникає як безпосередній досвід у межах роботи дослідницького характеру, виводиться зі сфери пізнавального процесу й переоформлюється в інноваційний процес у нових системах технологічної діяльності. STEM-інновації виступають однією з основних соціокультурних передумов розвитку суспільної практики, збагачення її новими пізнавальними, технологічними формами людського досвіду, що підлягають відтворенню в процесі їх освоєння здобувачами вищої освіти новго покоління. Визначено, що досягнення професійної мети суб'єктом навчання забезпечується інтегрованими науковими знаннями фізики та професійних дисциплін, що є передумовою оволодіння способами вирішення виробничих проблем, де розглядається відмінність навчально-професійної діяльності від практичної та пізнавальної з урахуванням концепції STEM-освіти.



Шифр НБУВ: Ж74206 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського