РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000830865<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kowacki K. 
In search of individual and social sense = У пошуках індивідуального та суспільного сенсу / K. Kowacki // Антропол. виміри філос. дослідж. : зб. наук. пр.. - 2023. - Вип. 23. - С. 14-24. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.

Мета роботи - представлення та аналіз поглядів Юзефа Марії Бохенського на проблему сенсу життя на основі тексту "Sens zycia i inne eseje". Виходячи з роздумів філософа на тему неможливості сенсу життя у випадку спільноти, автор аналізує українське суспільство та намагається знайти відповідь на запитання, чи може існувати сенс спільноти людей. З-поміж завдань основні такі: застосувати погляди Беррі та Дженей Уайнхолдів та полівагальну теорію Стівена Порджеса; викласти роздуми про індивідуальний та суспільний сенс; вказати потенційні причини неуспішності пошуку української національної ідеї до повномасштабногонападу Росії на Україну в лютому 2022 р., а також означити загальні тенденції розвитку української ідеї внаслідок війни Росії проти України. Теоретичний базис. У дослідженні використано методи аналізу, синтезу, узагальнення та аналогії. З огляду на міждисциплінарний підхід використано історичний та психологічний методи. Зазначено, що найважливішою ознакою будь-якої групи євзаємодія, яка об'єднує в єдине ціле низку інших ознак. Саме брак взаємодії в Україні зумовив потребу пошуку національної ідеї. Після повномасштабного нападу Росії на Україну в 2022 р. Існує величезна ймовірність пропрацювати українські травми, створити спільну ідентичність, без штучного поділу на Захід і Схід, та перебудувати державу. Наукова новизна. У роботі поєднано філософські роздуми та новітні психологічні напрацювання застосовано їх, по-перше, в універсальній площині, яка стосується кожної людини, по-друге, щодо українця, зумовленого своєю історією та політикою. Висновки: висунуто тезу, що пошук автентичного сенсу життя відбувається тоді, коли людина пропрацювала свої травми та досягнула стійкого стану психічного здоров'я, коли підсвідомі чинники не керують людиною. За аналогією висунуто тезу, що українське суспільство має пройти психотерапію, подолати свої історичні, воєнні травми. У результаті жорстокої війни можливі швидкі інтеграційні процеси, усвідомлення всім українським суспільством потреби переходу виключно на українську мову та переосмислення української ідентичності й державності, побудови нового історичного наративу на героїчній постаті українського суспільства, нових героїв-українців, погиблих та живих. Постала можливість використати напад РФ як об'єднувальний чинник для всіх українців, створення почуття спільноти, формування модерного іміджу України на міжнародній арені як держави-захисниці демократичних прав, Європи, переосмислення своєї історії та, зокрема, відносин українсько-російських та українсько-польських; вказати на потребу пропрацювання нового травматичного досвіду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю212.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74194 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського