РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000830867<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Polishchuk O. S. 
Ukrainian identity in heterogeneous European collective action = Українська ідентичність у гетерогенній європейській колективній дії / O. S. Polishchuk, V. S. Dudchenko // Антропол. виміри філос. дослідж. : зб. наук. пр.. - 2023. - Вип. 23. - С. 34-43. - Бібліогр.: 41 назв. - англ.

Мета роботи - розглянути українську ідентичність у контексті європейської колективної дії крізь призму ціннісних орієнтирів/підходів. Теоретичний базис. У процесі дослідження з метою максимально об'єктивного висвітлення проблеми використано такі методи: історичний, аналітичний, порівняльний, соціально-географічний, біхевіористичний та діалектичний. Використання цих методів сприяло простеженню особливостей ідентичності та колективної дії в динаміці історичного процесу та суспільного розвитку. Розглянуто роль ідентичності у формуванні колективної дії. Установлено, що ідентичність визначає соціально-видову структуру та проєктує суспільний розвиток. Адже ідентифікація для людини у процесі її становлення є базовою потребою, що визначає належність особи, а не тотожність. Під час становлення "Я" відбувається поєднання "Я1" + "Я2" + "інший" = "МИ". Цей процес є складним і довготривалим, але саме він дає можливість чітко усвідомити своє "Я" та пізнати себе. З'ясовано, що ідентичність як соціальне явище, пов'язане зі становленням "Я", зумовлюють певні обставини, які умовно можна поділити на об'єктивні та суб'єктивні. На основі аналізу наукової літератури зроблено узагальнення, що ідентичність - явище не нове, але на кожному етапі суспільного розвитку має певні особливості. Найбільше це стало помітно в умовах глобалізації, коли країни, які насправді є різними, сприймають "іншого", об'єднуються навколо визначених проблем, а потім це об'єднання утворює систему взаємо відносин. Саме завдяки такому підходу утворюються союзи, полікультурні об'єднання тощо, і прикладом цього є гетерогенна європейська ідентичність. Увагу привернуто до ролі цінностей, що відіграють роль орієнтирів у процесі ідентичності й формування колективної дії. Наукова новизна. Узявши за основу політичні, соціальні, економічні, історичні процеси та онтологічні особливості, установлено, що ідентичність є динамічним процесом, оскільки цінності протягом життя людини, існування держави тощо є змінними. Це підтверджує ціннісна орієнтація та різні суспільно-політичні процеси, спрямовані на формування Homo в країнах, що мають статус "між". Висно вки: проілюстровано й обгрунтовано, що існує кілька форм ідентичності, відповідно до яких і формують певні її види. Це засвідчує, що ідентичність не є сталим процесом, вона змінюється в силу тих чи інших обставин, які можна звести до таких груп, як соціальні, політичні, економічні, релігійні, а також утворень - регіональних, локальних, цивілізаційних тощо. Як засвідчує практика, проблема ідентичності є ситуативною, але не завжди, і виникає, коли постає питання об'єднання. У такому контексті вона постає синтетичною ідентичністю, що сприяє утворенню колективного "Я", і в цьому процесі важливу роль відіграють цінності. Саме завдяки їм, як показує суспільно-історичний процес, відбувається формування колективної дії європейської гетерогенної ідентичності. На ці процеси впливає чимало факторів: географічний, історичний, міфологічний та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.113-231

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74194 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського