РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000830870<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kubalskyi O. N. 
The man of science as an intellectual: the public mission of scientist = Людина науки як інтелектуал: публічна місія вченого / O. N. Kubalskyi // Антропол. виміри філос. дослідж. : зб. наук. пр.. - 2023. - Вип. 23. - С. 61-69. - Бібліогр.: 67 назв. - англ.

Мета роботи - виявлення шляхів впливу вченого на розвиток сучасного суспільства порівняно зі шляхами впливу інтелектуалів. Теоретичний базис. Соціально-антропологічний підхід до ролі вченого в постіндустріальному суспільстві дає можливість виявити провідну роль людей науки як соціальної групи в сучасному суспільстві. Утім, філософська аксіологія виявляє, що в сучасному суспільстві науковці не мають належного соціального статусу - ані в управлінні державою, ані у сфері формування громадської думки. Класичне вчення про інтелектуалів зазнало кризи в останні десятиліття, що зумовлено зростанням розриву між групою визнаних суспільством інтелектуалів та сферою науки. Необхідний новий теоретичний підхід до визначення ролі сучасних науковців-дослідників як інтелектуалів. Наукова новизна. Для успішного розвитку сучасного суспільства в умовах зростання соціальної турбулентності постає необхідність науковцям-дослідникам виходити в простір публічної комунікації. Це зумовлено як потребами розвитку самої науки - для отримання належного її фінансування та широкого суспільного визнання, так і потребами суспільства - адже саме науковці можуть давати точну діагностику суспільних проблем і формулювати обгрунтовані програми їх вирішення. Висновки: щоб подолати соціальні бар'єри й вийти в публічний простір, науковці самі мають усвідомити себе як соціальну групу знедолених - тих, хто є несправедливо усунутим від прийняття основних рішень у сучасному суспільстві. Для цього їм слід ставати сучасними інтелектуалами. На відміну від медійних інтелектуалів, науковці мають взаємодіяти передусім не з соціальними масами, а із суспільними елітами. Науковець має здобувати свій належний статус, отримуючи не широку особисту популярність, а досягаючи визнання власних ідей серед представників суспільних еліт. Таким чином, науковець повинен прагнути здобути статус еліти для еліт - саме це розкриває в науковцеві найглибший потенціал сучасної людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)6-662

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74194 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського