РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000830871<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Borysenko Ye. S. 
How does Homo digitalis empathize? = Як співпереживає Homo digitalis? / Ye. S. Borysenko // Антропол. виміри філос. дослідж. : зб. наук. пр.. - 2023. - Вип. 23. - С. 70-79. - Бібліогр.: 78 назв. - англ.

Мета роботи - виявлення наслідків впливу сучасних цифрових технологій на формування людської моралі. Теоретичний базис. Дослідження проведено крізь призму комунікативної практичної філософії. Наукова новизна. Звернено увагу на моральний аспект взаємодії людини та штучного інтелекту. Висновки: сьогодні технології набули нового значення. Якщо раніше вони були лише пасивними помічниками, то тепер здатні активно впливати на людську природу не лише ззовні, а й зсередини. Вони впливають не лише на форму думок, а й на їх характер. Саме завдяки штучному інтелектові ми отримали феномен "інформаційної бульбашки", сформованої за допомогою математичних алгоритмів для кожного окремого користувача мережі Інтернет. З огляду на ці алгоритми, що лежать в основі штучного інтелекту, можна зробити висновок, що він керується лише стратегічною раціональністю та, відповідно, ставиться до інтернет-користувача лише як до об'єкта. Тому така ситуація також може бути проявом експансії цілераціональності у життєвий світ, що породжує соціальні патології. Нові цифрові технології (найперше - соцмережі) стають невід'ємною частиною повсякденного життя людини, а відтак - фоном її життєвого світу. Віртуальне життя стає вагомою частиною реального. Однак віртуальне життя формується під впливом інформаційного потоку, що постійно задає нові "тренди". У тому числі й "тренди" на мораль. Саме тому людина починає сприймати лише ті події, які містяться в цьому потоці. Своє ж співпереживання вона може виразити лише тоді, коли сама здатна долучитися до цього потоку, тобто у віртуальному житті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю703 в2:З811

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74194 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського