РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000830877<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Danylova T. V. 
Philosophy and intercultural communication: the phenomenon of a human being in the Confucian tradition = Філософія та міжкультурна комунікація: феномен людини в конфуціанській традиції / T. V. Danylova // Антропол. виміри філос. дослідж. : зб. наук. пр.. - 2023. - Вип. 23. - С. 146-158. - Бібліогр.: 156 назв. - англ.

Мета роботи - зроблено спробу дослідити феномен людини в конфуціанській традиції, а також його розуміння в контексті міжкультурної комунікації. Теоретичний базис. Одним зі шляхів усвідомлення найглибшого рівня міжкультурного діалогу є виявлення інтерпретацій природи людини у філософських традиціях, оскільки вони стосуються формування особистості та ідентичності в рамках певної культури, включаючи міжособистісні, міжгрупові та міжкультурні відносини. Гуманістична тенденція, що базується на єдності Людини та Неба, червоною ниткою проходить крізь філософські вчення Конфуція, Мен-цзи, Сюнь-цзи, Чжу Сі, Ван Янміна, оформлюючи уявлення про природу людини, її обов'язки, місце і роль в ієрархічній структурі суспільства тощо. Наукова новизна. Досить часто китайські концепції (наприклад, уявлення про людську гідність поза межами ідей демократії та масової політичної участі, гуансі, мяньцзи) є незрозумілими представникам західної цивілізації, що призводить до проблем у міжкультурному спілкуванні. Інтерпретація цих концепцій у контексті конфуціанської філософії дозволяє осягнути їх з точки зору інших і розширити набір моделей культурного сприйняття. Це зрештою призводить до визнання того, що існує багато соціальних, політичних, культурних реалій, які ми сприймаємо крізь призму наших власних концепцій і атитюдів. Учасники міжкультурного діалогу усвідомлюють, що кожен із них має унікальний досвід, власний спосіб постановки проблеми та її вирішення, і жоден із них не є кращим чи гіршим. Висновки: конфуціанська філософія створила смислові карти, які сформували світогляд китайців, визначили цінності, цілі, сенси, атитюди, моделі спілкування, що вплинуло на всі сфери життя Китаю. Вивчення філософської спадщини великої китайської цивілізації підвищує культурну компетентність учасників міжкультурної комунікації та розширює поле діалогу до рівня глобальної комунікації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(5КИТ)3-220

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74194 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського