РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000830917<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Sozanskyi M. A. 
Chemical deposition of CdS films from aqueous solution containing triethanolamine = Хімічне осадження плівок CdS з водного розчину, що містить триетаноламін / M. A. Sozanskyi, P. Yo. Shapoval, T. B. Hnativ, R. R. Guminilovych, V. E. Stadnik, M. M. Laruk // J. of Nano- and Electronic Physics. - 2023. - 15, № 2. - С. 02009-1-02009-5. - Бібліогр.: 23 назв. - англ.

Плівки сульфіду кадмію (CdS) було одержано на скляних підкладках за двома методами хімічного осадження: у водній ванні (хімічне осадження з ванни) та безпосередньо на поверхні підкладки (хімічне поверхневе осадження). Для приготування робочих розчинів використовували водні розчини хлориду кадмію, тіосечовини та триетаноламіну. Проведено теоретичні розрахунки граничних умов утворення сульфіду кадмію та гідроксиду кадмію в системі кадмій - триетаноламін - тіосечовина. Досліджено фазовий склад, морфологію поверхні та спектри оптичного пропускання осаджених плівок CdS. Рентгенівський дифракційний аналіз показав, що одержані плівки були однофазними та містили сполуку CdS у її типовій кубічній модифікації (структурний тип ZnS). Поверхня плівки була достатньо однорідною, суцільною і гладкою та містила невелику кількість дрібних частинок осаду. Елементний аналіз показав майже стехіометричнe молярне співвідношення кадмію та сірки у плівках. Оптичне пропускання плівок CdS зростає зі збільшенням довжини хвилі у виміряній ділянці від 340 до 900 нм. На кривих пропускання є перегини в області 450 - 500 нм, що характерно для сполуки сульфіду кадмію. Визначені значення оптичної забороненої зони плівок CdS знаходяться в діапазоні 2,41 - 2,58 еВ.



Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського