РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000831129<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тактика та способи встановлення прихованих вибухових пристроїв на основі ручних гранат : навч. посіб. / Ю. Р. Йосипів, В. М. Синенький, М. Д. Курляк, М. О. Лиса, Н. Д. Туз, В. Р. Булачек; Львівський державний університет внутрішніх справ. - Львів : Львів. держ. ун-т внутр. справ, 2023. - 155 c. - укp.

Подано інформацію про різноманітні методи прихованого мінування за допомогою ручних гранат, що у значній кількості можна виявити і на територіях України, окупованих російською федерацією, і у кримінальному середовищі. Крім ілюстрованого переліку різноманітних видів облаштування гранатних пасток, у навчальному посібнику акцентовано на тактиці мінування, яку застосовують зловмисники під час облаштування гранат-пасток як у природному середовищі, так і в умовах населених пунктів. Враховуючи значні темпи урбанізації та індустріалізації нашого світу, інтенсивного приросту населення планети, можна зауважити, що значна частина з цих збройних конфліктів відбуваються в умовах міста чи забудови різного типу. Така особливість локації бойових дій створює умови для надання переваги певним видам тактики ведення бойових дій, які попередньо застосовувались у зонах із густою рослинністю. Подібне запозичення тактики ведення бойових дій обумовлене тим, що як і у лісовій місцевості, умови міського середовища характеризуються наявністю значної кількості різноманітних об'єктів та предметів, що вимагають від бійця значного й уважного спостереження протягом тривалого часу, а це, своєю чергою, призводить до розвитку зростаючої втоми. Також зауважимо, що і у кримінальному середовищі нерідко можна виявити приклади застосування вибухових пасток за допомогою ручних гранат з метою залякування чи фізичної розправи із опонентами. Бойові дії стають динамічними та мобільними, а бойові зіткнення - швидкоминучими. За умови такої динаміки бойових зіткнень, у сучасного військового, виникає потреба у швидкому мінуванні підручними засобами ділянок, маршрутів, об'єктів чи територій, що можуть використовуватись ворогом. Працівники підрозділів Національної поліції масово зіткнулись із феноменом застосування тактики мінування за допомогою ручних гранат після запеклих боїв в околицях Києва та населених пунктів Київської області у лютому-квітні 2022 року.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц521.261 + Ц561.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА869799 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського