РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000831131<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Віват Г. І. 
Шляхи формування харчових номенів у культурах слов'янських народів : [монографія] / Г. І. Віват. - Одеса : Бєлий А. Є., 2021. - 336 c. - Бібліогр.: с. 326-335 - укp. - рус. - пол.

Здійснено студіюванню історії виникнення та шляхів утвердження назв страв, напоїв і харчових виробів в українській мові та в мовах інших слов'янських народів. Серед них розглянуто назви асоціативні (за кольором, за продукцією, за способом приготування тощо), запозичені, адаптовані та ін. Разом із тим, мова є складною системою, окремі елементи якої постійно перебувають у русі, розвитку, трансформації, тобто мова є живим організмом, який формується, розвивається, змінюється, удосконалюється, переінакшується упродовж усього існування народу як етнічної спільноти, але деякі норми у ній є сталими і незмінюваними крізь віки. Розрізняють у мові питомі рідні, запозичені та адаптовані слова. У кожної страви будь-якої кухні є своє місце (регіон) виникнення і своя історія, що впливає на їхню номінативність, тобто назви їжі (продуктів харчування, кулінарних виробів, різноманітних страв та напоїв) відображають процес розвитку і становлення побутової культури кожного народу загалом, зокрема харчового її сегменту. Вказують вони також на міжнаціональні стосунки: торгові, культурні, політичні, соціальні та інші зв’язки між народами-сусідами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л99 г(4УКР) + Т52(45УКР)-425 + Ш141-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО39487 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського