РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000831214<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лаптєв А. В. 
Особливості консолідації, формування структури та властивостей порошкових матеріалів під дією ударного навантаження в широкому діапазоні температур : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.16.06 / А. В. Лаптєв; Національна академія наук України, Інститут проблем матеріалознавства імені І. М. Францевича. - Київ, 2023. - 48 c. - укp.

Дисертацію присвячено вирішенню важливої науково-технічної проблеми отримання високощільних однофазних та гетерофазних порошкових матеріалів з дрібнозернистою структурою та підвищеними механічними та функціональними властивостями для роботи в умовах дії інтенсивних механічних та електричних навантажень при кімнатній та підвищеній температурах. Для вирішення зазначеної проблеми використано концепцію про активацію процесу схоплювання між частинками порошку при зниженій температурі за рахунок підведення механічної енергії. При цьому рівень механічної енергії або кінетичної енергії удару повинні забезпечити високий тиск (>1000 МПа), підвищену ступінь деформації частинок (>40%) та високу швидкість деформації (50-100 с"1). Розроблено відповідне обладнання та технологія ущільнення у вакуумі порошків під дією ударного навантаження. Показано, що утворення міцного зв’язку поміж однорідними металевими частинками при їх ударному ущільненні в жорсткій матриці, що триває кілька тисячних часток секунди, відбувається при температурі 0,5-0,55 Тпп, тиску 1200 МПа, пластичної деформації частинок 50-70 %. При більш високих, ніж 0,55, гомологічних температурах ударного ущільнення металевих порошків спостерігається інтенсивна рекристалізація у зразках, що проходить за час охолодження зразка, тобто за 10-30 с. Леговані порошки, наприклад, нержавіючої сталі Х17Н2, порошки ніхрому Х20Н80 та інтерметалідної сполуки N із АІ можна ущільнити в жорсткій матриці до високощільного стану і забезпечити міцний зв'язок між частинками при гомологічних температурах відповідно 0,8, 0,85 та 0,9. Досліджено ударне ущільнення біметалічних композитів таких, як Ag-Ni, Си-\\', Си- Сг, яке показало, що високощільні та міцні зразки можна отримати у твердій фазі із збереженням дрібнозернистої структури. Детальні дослідження ударного ущільнення проведені на традиційних композитах або твердих сплавах ~У/С-Со, а також композитах, що містять карбід вольфраму та різні зв'язки - металеві (№, Си) та інтерметалідну (МЬАІ). Встановлено, що при ударному ущільненні композитів АМС-Со утворення міцного зв'язку поміж карбідом вольфраму та кобальтом відбувається при температурах 1150-1250 °С. Ущільнення композитів з об'ємним вмістом пластичної фази 25-40 % при температурі, коли з'являється рідка фаза, призводить до зменшення ступеня контакту карбідних частинок, збільшення ступеня зміцнення металевої зв'язки і в результаті до підвищення міцності зразків на вигин. Показано також, що ударне твердофазне ущільнення забезпечує отримання високоміцних композитів на основі карбіду вольфраму і зв'язок з міді (50 об. %) та інтерметаліду №зА1 (55 об. %). Розглянуто механізм міцності на вигин композитів на основі карбіду вольфраму та металевих зв'язок. Запропоновано нове рівняння ущільнення порошків в жорсткій матриці у вигляді залежності тиску від відносної щільності з чотирма константами. Рівняння дозволяє описати процес ущільнення порошків у матриці до гранично можливої щільності з високою точністю.


Індекс рубрикатора НБУВ: К39 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА453969 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського