РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000831234<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шевченко А. Є. 
Становлення та розвиток князівської влади в Київській Русі в IX - на початку XII ст. : [монографія] / А. Є. Шевченко, С. В. Кудін, А. А. Настюк. - Вінниця : Твори, 2020. - 467 c. - Бібліогр.: с. 438-461 - укp.

Досліджено становлення і розвиток князівської влади та її вплив на державотворчі процеси в Київській Русі. Піддано аналізу процес об'єднання Півночі та Півдня Русі в єдину державу. Виявлено фактори, які сприяли такому процесу, серед яких економічні, логістичні, експансіоністські, централізаційні та інші. Досліджено аспекти князівської генеалогії та її вплив на процес об'єднання Русі. Класифіковано функції князівської влади як у дохристиянський, так і в християнський періоди, встановлено пріоритетність регулятивної функції в процесі державотворення та вплив прийняття християнства на формування нових функцій держави. Розкрито процес створення механізму реалізації адміністративної реформи та з'ясовано хронологію її проведення. Проаналізовано дані, на основі яких висунуто нові аргументи щодо відсутності достатньої кількості ознак абсолютизму князівської влади в Київській Русі та її залежності від віча. Сформовано нові підходи до таких питань, як державний устрій Київської Русі на ранніх етапах її становлення, проблеми княжого землеволодіння, взаємозв'язку економіки та князівської влади, системи спадкування влади тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)414-53

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА869835 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського