РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000831431<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пшинко Г. М. 
Поліфункціональні високоселективні сорбенти для захисту водних середовищ / Г. М. Пшинко, Л. М. Пузирна; Національна академія наук України, Інститут колоїдної хімії та хімії води імені А. В. Думанського, Проєкт "Наукова книга". - Київ : Наукова думка, 2023. - 281, [1] c. - Бібліогр.: с. 239-278 - укp.

Запропоновано вирішення важливого екологічного завдання - створенім наукових засад отримання екологічно безпечних поліфункціональних матеріалів на основі шаруватих подвійних гідроксидів (ШПГ), їхніх магнітних композитів та магнітного калійцинкового гексаціаноферату з високосе-лективними властивостями для очищення (доочищення) водних середовищ від U(VІ), 137Сs, 90Sr, 152 154Eu, Си(ІІ), Со(ІІ), Сd(ІІ), Ni(11), Рb(ІІ), 2п(ІІ), Zп(ІІ), Mn(II) хромат- і фосфат-аніонів для формування резервного запасу сорбентів - засобів швидкого реагування в разі виникнення позаштатних аварійних ситуацій на АЕС та на інших підприємствах ядерної енергетики, для запобігання забрудненню екосистем і відновлення їхньої якості. Показано, що вибір функціонально-аналітичних угрупувань міжшарового ліганду ШПГ залежно від форми існування екотоксиканта у водному середовищі забезпечує високу сорбційну здатність цих матеріалів щодо радіонуклідів та інших неорганічних екотоксикантів, а наявність магнітної складової - технологічність застосування в процесах водоочищення. Перевагами таких сорбентів порівняно зі світовими промисловими синтетичними аналогами є низька вартість, екологічна безпечність, технологічна доступність отримання та застосування в процесах дезактивації значних об'ємів рідких радіоактивних відходів та інших водних середовищ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б132.2 + Г583.252

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА870182 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського