РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000831531<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Abaszade R. G. 
Synthesis and characterization of graphene oxide flakes for transparent thin films = Синтез і властивості пластівців оксиду графену для створення прозорих тонких плівок / R. G. Abaszade, S. A. Mamedova, F. H. Agayev, S. I. Budzulyak, O. A. Kapush, M. A. Mamedova, A. M. Nabiyev, V. O. Kotsyubynsky // Фізика і хімія твердого тіла. - 2021. - 22, № 3. - С. 595-601. - Бібліогр.: 24 назв. - англ.

Синтезовано пластівці оксиду графену (GO) великого розміру за методом Хаммера та досліджено їх придатність для виготовлення прозорих нанокомпозитів. Отримані тонкі GO-пластівці всебічно досліджено за допомогою рентгенівської дифрактометрії, сканувальної електронної мікроскопії (SEM), методами енергодисперсійного рентгенівського аналізу (EDX), комбінаційного розсіювання світла (КРС) і диференційної сканувальної калориметрії (DSC). Дифракція рентгенівських променів показала пік оксиду графену за 9<^>o, що є характерним піком GO і узгоджується з літературними даними. Розміри синтезованих пластинок, згідно з дослідженням SEM, складають: 14,8 мкм - бічні частини та 0,31 мкм - товщина, а отже вдалося синтезувати масштабні, тонкі та прозорі GO-структури методом Хаммера, використовуючи звичайний дисперсний графіт. Вимірювання EDX вказують на утворення шаруватої структури з кисневмісними функціональними групами. Співвідношення інтенсивності між піками D і G у спектрах КРС доводить, що синтезовано малодефектні GO-структури. Розчинна здатність синтезованого матеріалу свідчить про високу якість отриманих структур і робить його ефективним розчинним матеріалом завдяки кисневмісним групам, що утворюються на площині графена в процесі синтезу. На високу термостійкість отриманих GO-структур (аж до 2000 <^>oC) вказують результати аналізу даних диференційної сканувальної калориметрії. Завдяки високим розчинним властивостям, великим латеральним розмірам і прозорості отримані GO-пластівці можуть бути використані у виробництві прозорих нанокомпозитів для заміни провідників типу ІТО у сонячних панелях, біомедичних застосувань і мікрохвильових поглиначів (ЕМІ) для захисту середовища від електромагнітних перешкод.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26618 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського