РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000831540<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Alieksieiev I. 
Circular economy and sources of funding for scientific and technological clusters = Циркулярна економіка й джерела фінансування науково-технологічних кластерів / I. Alieksieiev, O. Kurylo, P. Horyslavets, O. Poburko // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2022. - Вип. 6. - С. 77-87. - Бібліогр.: 34 назв. - англ.

Із позицій сталого розвитку економіки розглянуто впровадження у виробничу діяльність принципів циркулярної економіки. Виконано дослідження актуальних публікацій, у яких відображені останні досягнення науки та практики провідних країн Америки, Європи, Азії та складено типологію досліджень циркулярної економіки. Запропоновано авторську ознаку типології - пошук напрямів формування та розвитку науково-технологічного кластера. Як засіб реалізації програм, проєктів, заходів циркулярної економіки запропоновано визначення та формування джерел фінансування науково-технологічних кластерів. Проведено розгляд проблеми фінансування досліджень і розробок в Україні у порівнянні з країнами Європи, Північної Америки та Азії, який показав неможливість у найближчі роки виправити ситуацію за допомогою бюджетного фінансування. За результатами аналізу питомої ваги витрат на дослідження та розробки у співвідношенні до ВВП виявлено низький рівень фінансування цього напряму діяльності в Україні. Необхідність залучати до фінансування досліджень і розробок підприємницькі кола вимагає скористатись із такої організаційної форми проведення робіт, як технопарки. З урахуванням євроінтеграційних процесів і світового досвіду створення технопарків за участю університетів чи територіально відокремлених структур, а також наявних в Україні технопарків, запропоновано формувати науково-технологічні кластери. До складу науково-технологічних кластерів мають уходити технопарки, університети, інститути Національної академії наук України, конструкторсько-технологічні структури (інститути, бюро), виробничі підприємства. Це надасть змогу у нинішніх умовах найбільш ефективно використовувати науковий та інженерний потенціал і виробничі потужності за матричною системою управління всіма видами ресурсів кластера. Запропоновано використання методів аналізу, аналогії, зіставлення, індукції, статистичний, що надало змогу грунтовно вивчити визначений комплекс питань і зробити відповідні висновки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.461.1 + У529.231

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського