РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000831548<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Tsygankova T. 
Free trade agreements in the world trade system: benefits and models = Регіональні торговельні угоди в світовій торговій системі: переваги та моделі / T. Tsygankova, O. Yatsenko, T. Tananaiko, G. Solodkovska, V. Olefirenko, A. Ishchenko // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2022. - Вип. 6. - С. 172-181. - Бібліогр.: 24 назв. - англ.

Указано, що однією з характерних ознак сучасної торговельної системи є швидке зростання кількості регіональних торговельних угод, що, своєю чергою, спричиняє асиметричність у розрізі домінування регіональних правил транскордонної торгівлі над багатосторонніми. Ідентифіковано основні переваги для країн від участі в регіональних торговельних угодах: можливість виключення з угоди "вразливих секторів"; здатність самостійно обирати партнерів у переговорах; більш ефективне порівняно зі Світовою організацією торгівлі використання принципу "взаємності", можливість формування іміджу регіонального лідера; у межах таких угод можна провести "експериментальне застосування" певних нових заходів у сфері торгівлі, які у разі успішного випробування можна намагатися застосовувати в загальному режимі; можливість залучення більших іноземних інвестицій країнами, що розвиваються та не є регіональними лідерами. Після дослідження ступеня залучення країн до вкладання регіональних торговельних угод на наявність регіональних асимерій, ідентифіковано значну відмінність від максимального залучення країн європейського регіону (у середньому 33,2 угоди на кожну країну) та країнами Африки (2,7) і Близького Сходу (3,9). Запропоновано, щоб одним із векторів розвитку зовнішньоекономічної політики України було розширення сфери охоплення чинних і майбутніх регіональних торговельних угод на сферу послуг, електронної комерції й інвестицій, з огляду на потенціал, їхню відповідність глобальним трендам торговельної системи, а також спроможність України стати вагомих гравцем на низці ринків послуг і торгівлі цифровими продуктами, ураховуючи наявність актуальної нормативно-правової бази з цих питань. Визначено, що обсяги товарного експорту України протягом 2016 - 2021 років на 50 % відбувалися в межах преференційного режиму, передбаченого ключовими угодами про вільну торгівлю. За результатами запропонованого прогнозу такого експорту на період 2021 - 2023 рр. за допомогою методу аналізу часових рядів отримано підтвердження, що відповідна залежність лише зростатиме (обсяги експорту в межах угод про вільну торгівлю щорічно зростатимуть на 3 %, у той час як загальний експорт - на 2 %).


Індекс рубрикатора НБУВ: У584.30-651 + У9(4УКР)843

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського