РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000831550<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Акімова Н. 
Моделі формування обліково-аналітичної системи фінансової та управлінської звітності на основі інформаційної платформи МСФЗ / Н. Акімова, Т. Наумова, А. Азаден, В. Козуб, С. Козуб // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2022. - Вип. 6. - С. 198-217. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Моделювання, будучи універсальним методом наукового пізнання, передбачає вивчення будь-якого об'єкта (процесу) у вигляді створення сукупності моделей, які мають основні характеристики та властивості досліджуваного об'єкта. Економічне моделювання є відтворенням економічних об'єктів і процесів в обмежених, малих експериментальних формах і штучно створених умовах. Моделювання як науковий метод давно почали використовувати в системі наукових досліджень загалом та обліку зокрема. Мета роботи - вдосконалення теоретичних і методичних підходів до дослідження бухгалтерського моделювання для організації ефективного облікового процесу, що надає змогу підвищити якість результатної інформації та створити прийнятні умови переходу до використання міжнародних стандартів фінансової звітності. У результаті проведеного дослідження розглянуто можливості моделювання облікового процесу на сучасному етапі та розроблено моделі складання бухгалтерської (фінансової) та управлінської звітності в умовах переходу до МСФЗ. Охарактеризовано 3 моделі облікової політики та запропоновано концептуальну модель формування облікової політики відповідно до МСФЗ, що надасть можливість розглядати облікову політику як інструмент оптимізації процесу підготовки звітності за МСФЗ. Доведено необхідність розробки механізму формування управлінської облікової політики, спрямованої на підготовку інформації відповідно до вимог МСФЗ, що підвищує ступінь достовірності інформації та надає змогу оптимізувати на різних рівнях управління процес ухвалення управлінських рішень. Проаналізовано способи отримання звітності за МСФЗ українськими компаніями та запропоновано моделі обробки облікової інформації при використанні методу трансформації, паралельного обліку (конверсії), трансляції, а також концептуальна модель автоматизованої обробки облікової інформації при використанні комбінованого методу складання бухгалтерської (фінансової) звітності. Зроблено висновок, що застосування розробленої методики надасть змогу автоматизувати складання бухгалтерської (фінансової) звітності підприємств в умовах переходу на міжнародні стандарти та оперативно отримувати достовірну результатну інформацію, необхідну зацікавленим користувачам для ухвалення економічних рішень. Запропоновано модель трансформації бухгалтерської звітності у формат управлінських звітів, адаптованих до вимог МСФЗ, у якій виділено взаємозв'язок окремих показників балансу за видами діяльності з іншими управлінськими звітами. Практичне значення отриманих результатів полягає в тому, що використання розроблених науково-методичних рекомендацій, моделей і методик відповідно до принципів міжнародних стандартів фінансової звітності сприятиме підвищенню якості інформаційних ресурсів і зростанню ефективності використання господарських засобів суб'єктів господарювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(0)20-149.3-15 я86 + У052.9(4УКР)229.0-149.3-15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського