РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000831554<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ishchuk S. 
Regional functioning specifics of the Ukrainian economy industrial sector in conditions of development instability = Регіональні особливості функціонування промислового сектора економіки України в умовах нестабільного розвитку / S. Ishchuk, L. Sozanskyy, O. Liahovska, L. Koval, N. Ryvak // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2022. - Вип. 6. - С. 253-265. - Бібліогр.: 24 назв. - англ.

Мета роботи - виявлення трансформацій у промисловому секторі економіки України на підставі комплексної оцінки активності (виробничо-трудової, інвестиційної й інноваційної) та ефективності (рентабельності) функціонування названого сектору в регіональному розрізі. Результати проведених за допомогою авторської методи оцінок надали змогу умовно виділити 4 групи регіонів України за типом їхньої промисловості: перша група - традиційно промислові регіони з високим рівнем індустріальності економіки та інноваційності продукції, вагомою (з тенденцією до збільшення) часткою добувної промисловості; друга група - регіони, що володіли достатнім промисловим потенціалом та/або демонстрували його активне нарощення (Вінницька, Київська, Кіровоградська, Львівська, Тернопільська та Черкаська області). Для регіонів цієї групи характерна високорозвинена переробна промисловість, у якій найбільшу частку займала харчова; третя група - регіони з високим рівнем виробничо-трудової активності, у промисловому секторі яких домінувало виробництво електроенергії; четверта група - регіони, економіка яких належить до неіндустріального типу і в яких переважно низькі (або мають тенденцію до зниження) значення показників активності та ефективності діяльності промислових підприємств. За останнє 10-річчя можна констатувати в промисловості України наявність певних трансформаційних тенденцій, суть яких полягала у формуванні нових промислових центрів, і ще невеликих за масштабами діяльності, але з більшими (у порівнянні з традиційно індустріальними регіонами) значеннями та вищою позитивною динамікою окремих показників виробничо-трудової та інвестиційної активності промислових підприємств. Такі "новопромислові" центри виникали здебільшого в західних і центральних областях. Повномасштабна війна російської федерації проти України 2022 р. різко та сильно активізувала ці трансформаційні процеси. Всі регіони 1-ї групи, які були індустріальними лідерами, утратили значну частину свого промислового потенціалу. Це стосується передусім металургійних виробництв, які потребують докорінної модернізації та інноваційних технологій. Натомість відбулось посилення промислового потенціалу частини областей, віднесених до 2-ї групи, а також частини областей 3-ї групи, зокрема внаслідок релокації підприємств.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)630 + У049(4УКР)60-151.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського