РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000831570<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kravchenko I. 
The new migration wave from Ukraine to EU countries: scale, factors, consequences = Нова міграційна хвиля з України до країн ЄС: масштаб, чинники, наслідки / I. Kravchenko, R. Zhuk // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2022. - Вип. 6. - С. 458-468. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

Повномасштабна війна, розпочата російською федерацією, викликала величезну хвилю мігрантів з України до країн ЄС. Це суттєво змінило ситуацію і в політичній, і в соціально-економічній сфері України та приймаючих країн. На сьогодні ситуація з міграцією є непередбачуваною та наближається до катастрофічної та без перебільшення несе в собі загрозу національній безпеці України. Недопущення обвалу економічного потенціалу країни неможливе без зваженої державної політики в цьому напрямі. Мета роботи - дослідження нової міграційної хвилі з України до європейських країн після початку повномасштабної агресії російської федерації 24.02.2022 р., актуалізація даних щодо масштабів вимушеної міграції українців до європейських країн, аналіз чинників, що впливають на розмір міграційних потоків вимушених мігрантів з України до європейських країн, і наслідків, що спричинені цією хвилею. У результаті проведених досліджень систематизовано дані щодо кількості українських вимушених мігрантів у різних європейських країнах. Проаналізовано статистичні дані щодо розмірів фінансової допомоги, яку отримують українські вимушені мігранти в різних європейських країнах, та дані щодо наявності вакансій у європейських країнах. На підставі цих даних проведено кореляційний аналіз взаємозв'язку між кількістю українських вимушених мігрантів і сумою щомісячної фінансової допомоги та кількістю вакансій. Виявлено та систематизовано чинники, які вливають на розподіл українських вимушених мігрантів між європейськими країнами, показано важливість розгляду цих чинників для вирішення проблеми повернення українських вимушених мігрантів до України. Зроблено висновки, що розмір соціальної допомоги не має тісного зв'язку з кількістю українських мігрантів у певній країні. Суттєвішим є вплив фактору можливості працевлаштуватися та адаптуватися до умов життя в нових країнах. Це свідчить про наміри українських вимушених мігрантів перебувати в цих країнах протягом тривалого часу, а можливо, і залишитися в цих країнах у майбутньому. Для повернення більшої кількості вимушених мігрантів і зменшення міграційних утрат населення України запропоновано розробити на державному рівні програму повернення українських вимушених мігрантів, яка охоплює інституційний та організаційно-економічний вектори, використовуючи досвід європейських країн.


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР)64-25 + С496(4) + С5*425.831(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського