РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000831573<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Filatova A. E. 
Method of automatic determination of the heart's electrical axis in cardiological decision support systems = Метод автоматичного визначення електричної осі серця в кардіологічних системах підтримки прийняття рішень / A. E. Filatova, M. Fahs // Appl. Aspects of Inform. Technology. - 2021. - 4, № 1. - С. 11-23. - Бібліогр.: 36 назв. - англ.

Мета роботи - вирішення наукової-практичної задачі автоматизації розрахунку електричної осі серця для підвищення якості морфологічного аналізу біомедичних сигналів із локально зосередженими ознаками в кардіологічних системах підтримки прийняття рішень, що своєю чергою надає можливість знизити ймовірність лікарських помилок. Показано, що існуючі методи визначення електричної осі серця вимагають виконання морфологічного аналізу електрокардіограми (ЕКГ). Запропоновано метод автоматичного визначення електричної осі серця без необхідності попереднього аналізу ЕКГ. Метод засновано на визначенні інтегрального сигналу у фронтальній площині по всьому відведенню від кінцівок з урахуванням кута відведення в гексаксіальной системі відліку. У графічному вигляді (в полярних координатах) інтегральний електрокардіологічний сигнал є фігурою, переважно витягнутою вздовж осі, напряок якої збігається з електричною віссю серця. Розташування електричної осі серця обчислюється як кут між віссю стандартного відведення I і вектором, кінець якого знаходиться в центрі мас геометричного місця точок, які найбільш віддалені від початку координат. Для реалізації запропонованого методу написано програму на мові Matlab, яка підключена у вигляді динамічної бібліотеки до кардіологічної системи підтримки прийняття рішень "TREDEX telephone", що працює в складі медичного діагностичного комплексу "TREDEX" виробництва ТОВ Компанія "TREDEX", м. Харків. Верифікацію результатів проведено з використанням бази даних ЕКГ, які були записані за допомогою транстелефонного цифрового 12-канального електрокардіологічного комплексу "Телекард", що входить до складу медичного діагностичного комплексу "TREDEX", та розшифровані лікарями-кардіологами комунального некомерційного підприємства Харківської обласної ради "Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф". Порівняння результатів розрахунку електричної осі серця по ЕКГ лікарем і автоматично за допомогою запропонованого методу показав, що в переважній більшості випадків прийняті рішення збігаються. При цьому помилки допускають як кардіологи, так і автоматичний розрахунок за допомогою запропонованого методу. Пояснено причини цих помилок.



Шифр НБУВ: Ж101736 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського