РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000831577<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Polyakova M. V. 
Improvement of the color text image binarization method using the minimum-distance classifier = Вдосконалення методу бінаризації кольорових зображень тексту з використанням класифікатора за мінімумом відстані / M. V. Polyakova, A. G. Nesteryuk // Appl. Aspects of Inform. Technology. - 2021. - 4, № 1. - С. 57-70. - Бібліогр.: 30 назв. - англ.

Системи оптичного розпізнавання символів на зображеннях використовуються для конвертації книг і документів в електронний вигляд, для автоматизації систем обліку в бізнесі, при розпізнаванні маркерів технологіями доповненої реальності та ін. Якість оптичного розпізнавання символів за умови застосування бінаризації значною мірою визначається якістю відділення пікселів переднього плану від тла. Проаналізовано методи бінаризації зображень тексту та відзначено недостатню якість бінаризації. Щоб підвищити якість бінаризації кольорових зображень тексту, доцільно для поділу пікселів зображення на 2 класи, "Передній план" і "Тло", використовувати замість евристичного вибору порога класифікаційні методи. Як напрямок досліджень обрано вдосконалення існуючого методу бінаризації кольорових зображень тексту шляхом використання класифікатора за мінімумом відстані. Для скорочення обсягу оброблюваної інформації до застосування класифікатора доцільно виділити блоки пікселів для подальшої обробки. Це виконано за допомогою аналізу зв'язкових компонент на оригінальному документі. Розроблено вдосконалений метод бінаризації кольорових зображень тексту з застосуванням аналізу зв'язкових компонент і класифікатора за мінімумом відстані. Дослідження розробленого методу показало, що він краще існуючих методів бінаризації за показниками завадостійкості бінаризації, але гірший за показником, що характеризує похибку визначення меж об'єктів. Серед помилок розпізнавання частіше пікселі зображень з класу з міткою "Передній план" неправильно ставилися до класу з міткою "Тло". Запропонований метод бінаризації у разі єдиності прототипів класів рекомендується використовувати в задачах обробки кольорових зображень друкованого тексту, для якого похибка визначення меж символів у результаті бінаризації компенсується товщиною букв. У разі множинності прототипів класів запропонований метод бінаризації рекомендовано використовувати в задачах обробки кольорових зображень рукописного тексту, якщо не потрібна висока швидкодія. Вдосконалений метод бінаризації показав свою працездатність у випадках повільної зміни кольору й освітленості тексту та тла, проте стрибкоподібні зміни кольору й освітленості, а також текстуроване тло не надасть змоги забезпечити необхідну для вирішення практичних завдань якість бінаризації.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101736 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського