РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000831586<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Tolochko O. I. 
Discrete approximation of continuous objects with MATLAB = Дискретна апроксимація неперервних динамічних об'єктів в середовищі пакету MATLAB / O. I. Tolochko, S. Palis, O. O. Burmelov, D. V. Kaluhin // Appl. Aspects of Inform. Technology. - 2021. - 4, № 2. - С. 178-191. - Бібліогр.: 26 назв. - англ.

Мета роботи - дослідження різних методів дискретної апроксимації неперервних ланок, що є обов'язковим етапом синтезу цифрових систем керування неперервними динамічними об'єктами та розробці методичних рекомендацій щодо виконання цих операцій за допомогою інструментів системи програмування MATLAB. Досліджено такі методи дискретизації як імпульсно-, ступінчасто- та лінійно-інваріантні Z-перетворення, підстановчі методи засновані на застосуванні різних методів числового інтегрування та метод відповідності нулів-полюсів. Наведено приклади використання для здійснення цих операцій числових і символьних інструментів пакету MATLAB, запропоновано вдосконалений варіант m-функції для дискретизації неперервних систем методом відповідності нулів полюсів, що надає можливість даному методу наближуватися як до ступінчасто-інваріантного, так і до лінійно-інваріантного Z-перетворень; розроблено програми для дискретної апроксимації неперервних об'єктів у символьному вигляді, що надає можливість виконувати порівняльний аналіз методів дискретизації та синтезованих за їх допомогою систем і досліджувати вплив періоду квантування на точність дискретизації аналітичними методами. Виконано порівняння дискретних передавальних функцій, отриманих різними методами, та відповідних реакцій у часі на різні сигнали. За допомогою розроблених програм визначено, що імпульсно-інваріантне Z-перетворення можна використовувати тільки у тому випадку, коли на вхід неперервного об'єкта надходять імпульсні сигнали, а лінійно-інваріантне перетворення доцільно використовувати за стрибкоподібних сигналів на вході. Наведено алгоритм застосування методу Тастіна, що відповідає заміні аналогового інтегрування числовим інтегруванням методом трапецій. Показано, що метод Тастіна є найбільш придатним для дискретизації регуляторів першого порядку з обмеженням вихідного сигналу. Розглянуто метод відповідності нулів-полюсів і показано, що він має найбільшу точність серед приблизних методів дискретної апроксимації. На підставі виконаних досліджень наведено рекомендації щодо використання цих методів у процесі синтезу систем керування неперервними динамічними об'єктами.


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101736 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського