РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000831594<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Skobtsov V. Yu. 
Binary classification of small satellites telemetry data based on deep learning approach = Бінарна класифікація даних телеметричної інформації малих космічних апаратів на основі глибокого навчання / V. Yu. Skobtsov // Appl. Aspects of Inform. Technology. - 2021. - 4, № 4. - С. 299-310. - Бібліогр.: 30 назв. - англ.

Надано розв'язання актуальної задачі інтелектуального аналізу даних телеметричної інформації малих космічних апаратів із метою визначення їх технічних станів. Розроблено нейромережеві моделі на основі сучасних архітектур глибокого навчання для вирішення задачі бінарної класифікації даних телеметричної інформації, що надають змогу визначати штатний і позаштатний стан функціонування малих космічних апаратів або деяких їх підсистем. Для комп'ютерного аналізу використано дані функціонування навігаційної підсистеми малих космічних апаратів, часовий ряд розмірністю 121690 x 9. Проведено порівняльний аналіз повнозв'язних, одновимірних згорткових і рекурентних (GRU, LSTM) нейронних мереж, нейронних моделей різної глибини, які є послідовними комбінаціями всіх трьох типів шарів, у тому числі з використанням технології додавання залишкових зв'язків сімейства ResNet, широко поширених нейромережних моделей AlexNet, LeNet, Inception, Xception, MobileNet, ResNet, Yolo, що є модифікованими для класифікації часових рядів. Найкращий результат із точки зору точності класифікації на етапах навчання, валідації, тестування, та часу виконання однієї епохи навчання та валідації отримали розроблені послідовні нейромережеві моделі з трьох типів шарів: одновимірних згорткових, рекурентного GRU та повнозв'язкового класифікаційного шарів. Вхідні дані було внормовано. Точність класифікації на етапах навчання, валідації та тестування склали відповідно: 0,9821, 0,9665, 0,9690. Час виконання однієї епохи навчання і валідації склав 12 сек. У цьому випадку найкращий альтернативний результат показала модифікована модель Inception: 0,9818, 0,9694, 0,9675. Час виконання однієї епохи навчання та валідації для цієї моделі склав 27 сек. Збільшення точності класифікації під час адаптації відомих нейромережевих моделей, які використовуються для аналізу зображень, отримано не було, але час навчання та валідації у разі кращої моделі Inception збільшився більш ніж у 2 рази. Запропоновано та проаналізовано гібридні нейромережеві моделі, у тому числі з використанням методики прокидання залишкових зв'язків сімейства ResNet. Вони показали найбільшу точність і мінімальний час навчання та валідації моделі у вирішенні поставленої задачі у порівнянні з низкою розроблених і широко відомих, застосовуваних глибоких нейромережевих моделей.



Шифр НБУВ: Ж101736 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського