РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000831596<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Derevyanko G. V. 
Improvement of the design method of thermal networks: serial connection of heat exchangers = Вдосконалення методу проектування теплових мереж: послідовне з'єднання теплообмінних апаратів / G. V. Derevyanko, V. I. Mescheryakov // Appl. Aspects of Inform. Technology. - 2021. - 4, № 4. - С. 329-337. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.

Розглянуто математичну модель системи, яка складається з послідовного з'єднання трьох теплових пристроїв. Побудовано систему рівнянь, яка заснована на законі зберігання енергії, яка виявляється неповною. Показано, що за відомих вимог до системи, які виражені тільки у ефективності системи, формалізація проектування часто стає неможливим. Систему рівнянь виконано виразами у відповідності до гіпотези про пропорційність кількості енергії в елементі та наведено у матричній формі. Задачу проектування зведено до визначення елементів матриці по визначенню детермінантів. Аналіз математичної моделі надав можливість одержати вираз для ефективності системи як функції енергообміну в її елементах. Це надало можливість одержати рішення для потоків та їх відношень в елементах системи. Визначені ефективності міжмережового та внутрішньо мережевого обміну енергією, які задовольняють принципам рівноваги та мінімальної невизначеності значень середніх параметрів системи. Як додаток розглянуто один з основних параметрів - NTU, який визначає площу теплообміну з зовнішнім середовищем, масові та габаритні характеристики системи теплообміну. Розглянуто моделі прямого та зворотного включення потоків і значення поверхні апаратів при виконанні вимог до ефективності системи. Наведено результати порівняння процесу проектування з ітераційним методом розрахунку та показано переваги запропонованого підходу.



Шифр НБУВ: Ж101736 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського