РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000831603<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Anisimov V. O. 
Analysis of gamma-ray spectrum obtained with CdZnTe-detectors using the ROOT CERN software framework = Аналіз спектрів гамма-випромінювання, отриманих CdZnTe-детектором з використанням програмного пакета ROOT CERN / V. O. Anisimov, O. V. Maslov, V. A. Mokritskiy // Herald of Advanced Inform. Technology. - 2021. - 4, № 1. - С. 35-46. - Бібліогр.: 37 назв. - англ.

Напівпровідникові гамма-спектрометри CdZnTe надають змогу впроваджувати нові технології радіаційного контролю. Однак енергетичний дозвіл від 5 до 10 кеВ і невеликий розмір детектора можуть призвести до того, що детектор не зможе визначити фотопіки з дуже близькими енергіями. Алгоритми ідентифікації джерела по спектру - повинні покладатися на чітко встановлений поділ піків у випадках, коли використовується декілька джерел гамма-випромінювання. Існують ефективні методи аналізу спектрів, але вони вимагають великих обчислювальних ресурсів як з точки зору пам'яті, так і з точки зору швидкості процесора. Зазвичай вони можуть призвести до критичних проблем із продуктивністю при роботі на мікрокомп'ютерах. Для вирішення цієї проблеми, запропоновано методи розкладання спектра, такі як алгоритми Голда або Річардсона - Люсі, які деякою мірою надають можливість ідентифікувати піки в складному спектрі. Реалізовані в ROOT CERN функції обробки спектрів надають можливість вирішити зазначені суперечності. Наведено результати використання ROOT CERN на мікрокомп'ютері для аналізу спектрів, виміряних за допомогою спектрометра CdZnTe. Результати показують, що використовуються методи аналізу спектрів, які мають високу точність та ефективністю при розкладанні складних спектрів.



Шифр НБУВ: Ж101737 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського