РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000831675<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Губарь А. О. 
Сучасні аспекти коморбідності сечокам'яної хвороби та метаболічного синдрому : (огляд) / А. О. Губарь, А. І. Білай, І. М. Білай // Запоріз. мед. журн. - 2022. - 24, № 6. - С. 742-747. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Сечокам'яна хвороба (СКХ) - одне з найпоширеніших урологічних захворювань, що діагностують найчастіше в осіб працездатного віку. Це захворювання пов'язане з метаболічними порушеннями, а його причинами можуть бути ендогенні й екзогенні фактори. Метаболічний синдром (МС) - "неінфекційна епідемія", що маніфестує в цукровий діабет, гіпертонічну хворобу, атеросклероз та ожиріння. Важливий фактор СКХ і МС - двоспрямованість метаболічних процесів. Мета роботи - огляд відомостей фахової літератури для встановлення патогенетичних зв'язків коморбідності СКХ і МС. Висновки: коморбідність СКХ і МС - системне порушення. Каменеутворення в нирках пов'язане зі зниженням pH сечі та наявністю МС. Гіперурикемія коморбідна з інсулінорезистентністю, дисліпопротеїдемією, артеріальною гіпертензією та абдомінальним ожирінням. Системне хронічне запалення коморбідне з ожирінням і СКХ, що грунтується на збільшенні ендогенного синтезу оксалатів з ендогенних глікогенних амінокислот. Оксидативний стрес має спільний патогенетичний зв'язок між каменеутворенням та інсулінорезистентністю, атеросклерозом, гіпертонічною хворобою, ожирінням.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.504.3 + Р415.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського