РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000831839<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сіткар В. І. 
Суб'єктно-вчинкова структура рольової взаємодії в контексті вікової субкультури / В. І. Сіткар // Освіта та розвиток обдар. особистості. - 2022. - № 1. - С. 35-44. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Крізь призму суб'єктно-вчинкового підходу та вікової субкультури розглянуто розроблену автором структуру рольової поведінки людини. Наголошено, що соціально-психологічна роль виступає "посередником" у спілкуванні з іншими особистостями або як механізм включення особистості в соціальний контекст. У процесі соціалізації в людини формується певна життєва модель: система стійких значущих відносин, поведінкові стереотипи, патерни, ієрархія звичних видів діяльності, специфічна вікова субкультура. Здійснено опис системної моделі соціально-психологічних механізмів впливу людини на людину, яку розробив психолог В. Татенко та його наукова школа. Зазначено, що в реальних ситуаціях спілкування рольова взаємодія - це двосторонній процес, а отже, структура рольової взаємодії є подвійною, тобто такою, що належить кожному з партнерів зі спілкування. У процесі життя у людини формується певний репертуар психологічних ролей, які входять у структуру її особистості. Ці ролі визначаються не лише групами, у яких вони функціонують, та соціальними очікуваннями, а мають індивідуальне забарвлення, несуть на собі відбиток особистості. У процесі рольового розвитку кожному віковому періоду чи стадії відповідають свої життєві ролі, які пов'язані з позицією суб'єкта провідної діяльності та з провідними потребами цієї стадії і постають як новоутворення цього віку, які й детермінують різні вікові субкультури.



Шифр НБУВ: Ж100965 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського