РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000831848<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Полтавська Ю. В. 
Інноваційні процеси в сучасній професійній підготовці художників декоративно-прикладного мистецтва / Ю. В. Полтавська // Освіта та розвиток обдар. особистості. - 2022. - № 1. - С. 24-28. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Роботу зорієнтовано на модернізацію професійної підготовки майбутніх художників декоративно-прикладного мистецтва засобами етнодизайну та діджитал-проєктування (цифрового комп'ютерного проєктування). Уточнено такі поняття, як "дизайн", "народний художній промисе"л, "креативна індустрія етнодизайну", "етно-дизайн" з урахуванням Закону України "Про народні художні промисли", а також нове поняття діджитал-етнодизайн. Визначено напрям розвитку етнодизайну: від українського бароко до футуристичного мінімалізму. Наведено досвід організації художніх ремесл Ремісничою палатою Німеччини. Виокремлено ініціативу ремісничих палат з організації міжнародної програми навчально-проєктної практики. Подано інформацію про становлення Ремісничої палати України, інноваційну програму іAtelier, що зорієнтована на навчально-проєктну практику. Сформульовано цілі програми iAtelier. Наголошено на важливість інтегрування найсучасніших технологій цифрового конструювання та залучення інноваційних форм творчості в ремісничу діяльність, виробничу практику. Перелічено види програм з цифрової графіки. Запропоновано участь в інноваційній програмі українським фахівцям із ремісничими навичками та сформульовано вимоги до учасників програми. Рекомендовано проєктним групам закладів вищої мистецької освіти розробити спеціалізацію "Мистецтво мультимедіа" (ігрова графіка, анімація, відео та інтерактивна реклама) зі спеціальності 023 "Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація". Висловлено сподівання, що така спеціалізація привабить стейкхолдерів, які цікавляться діджитал-технологіями художніх ремесл.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ12 р(4УКР)3-252

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100965 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського