РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000831970<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чикрій А. О. 
Керування системами дробового порядку в умовах конфлікту та невизначеності / А. О. Чикрій, В. А. Пепеляєв, О. А. Чикрій, Л. В. Барановська // Міжнар. наук.-техн. журн. Проблеми керування та інформатики. - 2023. - № 2. - С. 30-49. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

Мета роботи - вивчення ігрових задач зближення для лінійних конфліктно-керованих процесів із дробовими похідними довільного порядку. Розглянуто класичні дробові похідні Рімана - Ліувілля, регуляризовані похідні Джрбашяна - Нерсесяна або Капуто та секвенціальні похідні Міллера - Росса. У разі фіксованих керувань гравців встановлюються представлення розв'язків у вигляді аналогів формули Коші з використанням узагальнених матричних функцій Міттаг - Леффлера. У ході дослідження, в ролі базового використано метод розв'язувальних функцій, що надає змогу отримати достатні умови розв'язності задачі зближення за деякий гарантований час. У цьому випадку використовується аналог умови Понтрягіна, що розпадається на дві умови за рахунок введення спеціальної матричної функції. Ця функція пов'язана з ресурсами керування гравців і тілесною складовою термінальної множини. Вищезгадана умова виражається за допомогою геометричної різниці множин та означає непорожність відповідних багатозначних відображень. Вона надає можливість на основі теореми про вимірний вибір побудувати контркерування переслідувача, яке є суперпозиційно вимірною функцією та надає можливість завершити гру. У прикладі з простою матрицею отримано умови <$E epsilon>-зближення з використанням асипмтотик скалярних функцій Міттаг - Леффлера. Результати проілюстровано на модельному прикладі ігрової задачі з розділеними рухами дробового порядку <$E pi> і e.



Шифр НБУВ: Ж26990 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського