РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000831981<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Боюн В. П. 
Парадигма створення кібернетичних систем зі штучним інтелектом для України / В. П. Боюн // Міжнар. наук.-техн. журн. Проблеми керування та інформатики. - 2023. - № 3. - С. 47-60. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

Розглянуто етапи створення кібернетичних систем зі штучним інтелектом, функціональні вимоги до них, принципи організації їх архітектури та підходи до реалізації складових, зокрема використання евристик; еволюційного підходу; приростів знань; онтологій для опису та виділення знань із текстів; системного аналізу для структуризації проблеми; методів планування експериментів; принципів кільцевої та лінійчатої організацій рецептивних полів нейронів сітківки та мозку; типових режимів функціонування зорового аналізатора людини; принципів ієрархічного управління в інтелектуальних каналах сприйняття й оброблення інформації в мозку та їх взаємодії; здатності до навчання на досвіді та адаптації. Зазначено, що основними принципами для широкого розпаралелювання, спрощення, прискорення та впровадження розробки можуть бути: модульність всіх складових (апаратних і програмних); уніфікований інтерфейс; спеціалізація та орієнтація модулів на виконання конкретних функцій; можливість інтеграції модулів у довільні проблемно - орієнтовані архітектури; ієрархічне управління в багаторівневих системах зі штучним інтелектом; здатність до навчання; адаптація до умов функціонування на всіх рівнях ієрархії. Враховуючи високі вимоги кібернетичних систем реального часу до запізнювання інформації в контурі зворотного зв'язку, необхідно інформаційно узгодити процеси аналого-цифрового перетворення, організації обчислень і цифро-аналогового перетворення та підпорядкувати їх єдиному системному критерію якості, який ставить відповідні вимоги до їх реалізації. Важливим фактором для підвищення продуктивності й ефективності цих процесів є перехід від вимірювальної моделі аналого-цифрового перетворення до слідкувальної з використанням приростів сигналів, кратних степеню 2.


Індекс рубрикатора НБУВ: З81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26990 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського