РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000832054<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Брехунець Н. 
Аналіз праць сучасних українських дослідників, присвячених етнологічним та етнокультурним студіям відомого археолога, етнолога, історика Леоніда Залізняка / Н. Брехунець // Укр. літопис : зб. наук. пр.. - 2023. - Вип. 1. - С. 7-18. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Мета роботи - проаналізувати праці сучасних українських дослідників, присвячених етнологічним та етнокультурним студіям відомого археолога, етнолога, історика Леоніда Залізняка. Методологія історіографічного дослідження базується на академічних принципах історизму, науковості, всебічності та системності. Використано метод історіографічного аналізу та синтезу, а також порівняльний, ретроспективний, історико-хронологічний та історико-ситуаційний методи. Наукова новизна полягає у розробці актуальної проблематики, яка залишається ще недостатньо вивченою та потребує подальших напрацювань. Висновки: виявлено, що з часу відновлення Української держави у 1991 р. гостро постало питання про осмислення проблеми походження українського народу та формування в гуманітарному просторі України верифікованої етногенетичної концепції, яка остаточно ліквідує тоталітарні рудименти та допоможе українцям краще розуміти своє минуле й більш впевнено відчувати себе у сучасних суперечливих суспільно-політичних процесах. Показано, що бездіяльність академічної наукової спільноти й активні антиукраїнські й антидержавницькі дії як прихильників трипільсько-арійських фантазій так й адептів проросійських радянських етногенетичних догматів, а саме існування єдиної давньоруської народності, посприяли впровадженню в український гуманітарний простір вигаданих і задогматизованих гіпотез та блокування ними ранньосередньовічної концепції походження українців. Простежено, що однією з перших дослідниць наукового доробку Л. Залізняка стала О. Шакурова (у дівоцтві - Лєбєдєва), яка у низці своїх досліджень проаналізувала головні етногенетичні положення і напрацювання вченого.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж75014 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського