РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000832065<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бочечка О. О. 
Вплив зернового складу порошку алмазу, синтезованого в системі Mg - Zn - C, на структуру, фізико-механічні та експлуатаційні властивості полікристалів, спечених з нього за високого тиску / О. О. Бочечка, О. В. Кущ, О. М. Ісонкін, Г. А. Петасюк, О. І. Чернієнко, О. С. Осіпов, В. С. Гаврилова, О. І. Боримський, Ю. Ю. Румянцева // Надтверді матеріали. - 2023. - № 5. - С. 21-35. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

За тиску 8 ГПа та температури <$E1700~symbol Р roman C> в системі Mg - Zn - C проведено синтез алмазу, після хімічного очищення продукту синтезу здійснено кчасифікацію одержаного алмазного порошку за зернистостями. Досліджено вплив співвідношення крупної і дрібної фракцій алмазного порошку й параметрів спікання на структуру та фізико-механічні властивості спечених алмазних полікристалів. Проведено дослідження зносостійкості одержаних зразків через точіння циліндричного керна граніту Коростишівського родовища X категорії буримості. Показано, що спікання за високого тиску суміші крупно- та дрібнодисперсного синтезованих алмазних порошків надає змогу зменшити в 2,46 разу залишкову пористість у порівнянні зі спіканням за такого ж тиску алмазних порошків, синтезованих в системах на основі металів групи заліза. Максимальну твердість серед одержаних полікристалічних зразків, визначено за навантаження на індентор Кнупа 9,8 H, становить 66 ГПа, що складає 87 % від твердості монокристала природного алмазу типу Iа (грань (100)). Найвищу зносостійкість мають зразки алмазних полікристалічних елементів діаметром 15 мм та висотою 3 мм, спечені в АВТ "тороїд 30" за тиску 8 ГПа та температури <$E1780~symbol Р roman C> з очищеного продукту синтезу в системі Mg - Zn - C, яка в 5,6 - 10,9 разу вище зносостійкості контрольного зразка, спеченого з порошку, синтезованого в системі Ni - Mn - C.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л462

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14159 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського