РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000832243<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Артеменко Г. В. 
Геохімія ганнівських гранітів (Східно-Ганнівська монокліналь, Cередньопридніпровський мегаблок Українського щита) / Г. В. Артеменко, Л. В. Шумлянський, І. А. Швайка, В. К. Бутирін // Геохімія техногенезу. - 2022. - Вип. 7. - С. 47-50. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Середньопридніпровський мегаблок, що є фрагментом кратона, відрізняється від інших кратонів Землі великою різноманітністю архейських гранітоїдів (токівський, мокромосковський та демуринський комплекси), які утворились пізніше за мезоархейські ТТГ. У зв'язку з цим, Середньопридніпровський мегаблок є важливим районом для дослідження генезису та геодинамічних умов утворення пізньоархейських гранітоїдів. До слабо вивчених пізньоархейських гранітоїдів на Середньопридніпровському блоці належать ганнівські граніти в Східно-Ганнівській монокліналі Криворізько-Кременчуцької структури, про вік і стратиграфічне положення яких тривала довга дискусія. Мета роботи - визначити геохімічні особливості, генезис та U-Pb вік ганнівських гранітів і зіставити їх з іншими архейськими гранітоїдними комплексами Середньопридніпровського фрагменту мезоархейського кратона. Методом LA-ICP-MS, визначено уран-свинцевий вік за цирконом ганнівських гранітів, який становить 2827 +- 16 млн років. Вони близькі за часом утворення з гранітоїдами токівського і мокромосковського комплексів та утворились значно пізніше за гранітоїди демуринського комплексу. Ганнівські граніти могли формуватись у коровому магматичному джерелі в результаті плавлення давнішої кори. Вони відрізняються від інших архейських гранітоїдів Середньопридніпровського мегаблока підвищеними вмістом U (56,4 ppm) та присутністю Mo (4,3 ppm). Серед невирішених проблем, що потребують подальшого вивчення, - визначення зв'язку ганнівських гранітів з інтрузіями гранітоїдів мокромосковського та токівського комплексів за межами Східно-Ганнівської структури і природи рудної мінералізації на уран та молібден.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д342

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72342 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського