РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000832395<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ревуцький Д. 
Живе слово. Теорія виразного читання для школи : [посіб. з мистецтва декламації] / Д. Ревуцький; Національна академія наук України, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського. - Київ : ІМФЕ, 2021. - 253, [1] c. - Бібліогр.: с. 226-236 - укp. - рус. - англ.

«Живе слово» - третє перевидання посібника з мистецтва декламації, написаного вченим-словесником, культурологом і фольклористом Д. Ревуцьким ще 1920 року. Це один з перших посібників з української театральної педагогіки, що мав на меті посприяти формуванню методичних засад вивчення сценічного мовлення як предмету. Розкрито таїни «механіки» й «логіки» живого/мовленого слова, систему дихання, природну для орфоепії. «Живе слово» так як швидко розійшлося, так же швидко зникло з бібліотек інститутів, шкіл та театрів з початком змін політичного курсу радянської влади від українізації до русифікації 1933 р. Колишній бібліотекар Музично-драматичного інституту ім. М. Лисенка в часах німецької окупації відверто сказала мені, що одного дня прийшов наказ віддати всі примірники «Живого слова»... для спалення. Примірник «Живого слова» схоронився в бібліотеці академіка Сергія Маслова. З нього було зроблено копію 1995 року. Сьогодні «Живе слово» видається спільно з Львівським національним університетом імені Івана Франка, щоб українська молодь могла ознайомитися з практичними засадами норм українського мовлення і зокрема оволоділа правилами мистецького читання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-931 + Ш7 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА870033 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського