РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000832400<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сучасні геоінформаційні та комп'ютерно-інноваціні технології геодезичного супроводу дорожньо-будівельної галузі та землевпорядкування : монографія / А. Г. Батракова, Є. В. Дорожко, І. С. Гунько, І. В. Мусієнко, Л. М. Казаченко, М. Лобко-Зампассі, Е. В. Захарова, В. А. Казаченко, Д. А. Казаченко, С. М. Урдзік, А. С. Юхно; ред.: Є. В. Дорожко; Харківський національний автомобільно-дорожній університет. - Харків : О. А. Мірошниченко, 2023. - 341 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Розглянуто основні аспекти геодезичного супроводу дорожньо-будівельних робіт та землевпорядкування, проаналізовано сучасні геоінформаційні та комп’ютерно-інноваційні технології геодезичного супроводу дорожньо-будівельної галузі та землевпорядкування. Визнано, що вдосконалення здійснення землевпорядних та геодезичних робіт забезпечує довгостроковий просторовий розвиток територій, підвищення економічного розвитку окремих територій і держави в цілому, підвищення рівня управління земельними ресурсами та ефективності ведення державного земельного кадастру. Євроінтеграційний напрямок розвитку держави, адаптація до стандартів ІSО щодо якості та форматів обміну геопросторових даних, необхідність модернізації державної геодезичної мережі та системи проведення землевпорядних і геодезичних робіт обумовлюють значні зміни на ринку праці, оскільки компетентностей, яких ще декілька років тому, було достатньо для ведення професійної діяльності геодезистам і землевпорядникам, сьогодні вже не вистачає. Обґрунтовано проведення науково-дослідних робіт щодо розвитку і вдосконалення системи геодезичних знімань, обробки результатів вимірів, їх аналізу і оцінки відповідно до використання в галузі геодезії, землеустрою, земельних відносин та введенні інформації про місце розташування і просторові властивості об’єктів до бази даних Державного земельного кадастру. Зазначено, що система землеустрою на сьогодні еволюціонувала до поліфункціональної системи взаємовідносин "людина-земля", фахівці з геодезії і землеустрою повинні постійно забезпечувати підвищення якості збору земельної інформації, забезпечувати реалізацію земельної політики щодо забезпечення раціонального використання і охорони земель, впровадження економічно доцільного, екологічно безпечного та соціально орієнтованого землекористування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д14

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА870034 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського