РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000832559<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Боюн В. П. 
Проблемні питання щодо будови та функціонування сітківки ока людини: кібернетичний підхід / В. П. Боюн // Кібернетика та систем. аналіз. - 2023. - 59, № 1. - С. 3-20. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Проведено аналіз проблемних питань організації сітківки ока людини з погляду кібернетики. Сформульовано гіпотези відносно умов концентричної організації рецептивних полів, виділення інформативних ознак, можливостей перебудови рецептивних полів та їхніх обмежень, передавання інформації через гангліозні клітини з прив'язкою її до місцеположення на сітківці, а також щодо особливостей роботи зорової системи в різних режимах. Визначено умови коректного функціонування on- і off-центрів рецептивних полів на базі біполярів із колбочкою як центральної зони збудження та оточувальних паличок як зони гальмування, організованої за допомогою горизонтальних клітин для on-центра, і навпаки - для off-центра. Обгрунтовано умови виділення інформативних ознак на базі on- і off-центрів у вигляді точкових значень перепадів яскравості між сусідніми елементами. Обгрунтовано жорстку організацію рецептивних полів гангліозних клітин та обмежені можливості її перебудови. Запропоновано гіпотезу щодо організації передачі інформації про перепади яскравості з біполярів через гангліозні клітини під керуванням амакринових клітин із прив'язкою до місцеположення на сітківці. Сформульовано гіпотезу про неперервне сприйняття зображення рецепторами сітківки та дискретне сприйняття інформації мозком. Розглянуто особливості роботи зорової системи в режимах споглядання, пошуку об'єкта в зображенні, відстеження його та детального розглядання та розпізнавання.



Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського