РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000832570<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Калюх Ю. І. 
Особливості застосування методу скінченних різниць для розв'язання нелінійних задач динаміки розподілених систем у потоці / Ю. І. Калюх, О. М. Трофимчук, О. Г. Лебідь // Кібернетика та систем. аналіз. - 2023. - 59, № 1. - С. 139-155. - Бібліогр.: 43 назв. - укp.

Розглянуто особливості застосування методу скінченних різниць (МСР) для розв'язання нелінійних динамічних задач розподілених систем (РС) у потоці. Показано, що основними обмеженнями застосування МСР для числового моделювання поширення та відбиття хвиль у РС є особливості визначальних квазілінійних рівнянь. Вони зумовлюють необхідність одночасного обчислення змінних, що відповідають швидкоплинним і повільним хвильовим процесам. Для таких систем рівнянь використовують термін "сингулярно збурена система рівнянь". Ці збурення є наслідком значної різниці у швидкостях поширення поздовжніх, конфігураційних, згинальних і крутильних хвиль у РС на фізичному рівні. З огляду на це, потрібно застосовувати спеціальні покрокові за часом методи регуляризації та фільтрації числових результатів. Це накладає певні обмеження на можливість моделювання реальних процесів і точність отриманих результатів і змушує застосовувати неявні різницеві схеми та високочастотну фільтрацію. Для розв'язання систем лінійних алгебричних рівнянь з урахуванням поганої обумовленості матриці конвективних членів експериментальним обчисленням обрано метод регуляризації. Результати з необхідним ступенем точності можна отримати, використовуючи різницеву схему Кранка - Нікольсон навіть на грубих сітках і витрати часу у цьому випадку будуть мінімальними. Інша ситуація спостерігається у разі порівняння результатів на грубій і більш дрібній сітках для різницевої схеми Ейлера. Непереборні помилки від похибок апроксимації відсутніх граничних умов призводять до ще більших похибок.



Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського